Miasto zapłaci za rozbudowę cmentarza komunalnego

Prawie 5 mln zł kosztować będzie rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie. Inwestycja obejmuje również budowę kolumbarium i pawilonów handlowych. Prace potrwają do końca 2014 r.
Miasto zapłaci za rozbudowę cmentarza komunalnego

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta Krosna Joanna Sowa, rozbudowa cmentarza była koniecznością.

"Miejsc na pochówek jest już bardzo mało. Prawdopodobnie jeszcze w trakcie powiększania cmentarza będziemy musieli udostępniać te miejsca, które wygospodarujemy. Ogółem planujemy powiększyć cmentarz o ponad 6,2 tys. miejsc na pochówki" - dodała.
 
Prace przy rozbudowie krośnieńskiego cmentarza już się rozpoczęły, wycięto drzewa i krzewy na terenach, które zostaną włączone do cmentarza. Nekropolia zostanie powiększona o teren przyległy do obecnych granic cmentarza od strony południowej i wschodniej. Na nowym obszarze wykonana zostanie sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna oraz kanalizacja deszczowa z drenażem.
 
Sowa zaznaczyła, że projekt zakład również budowę naziemnego kolumbarium - do składania urn z prochami. "Na cmentarzu powstaną również trzy budynki z przeznaczeniem pod pawilony handlowe oraz jeden z przeznaczeniem na toalety. Obiekty przystosowane będą dla osób niepełnosprawnych" - powiedziała rzeczniczka.
 
Łączny koszt inwestycji to blisko 5 mln zł. Całość pochodzi z budżetu miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gołdap w warmińsko-mazurskim zapłaci 7 mln. zł za nowy cmentarz, bo w przedłużeniu dotychczasowego: 4 ha ziemi burmistrz oddał na mienie kościelne. a wystarczyło oddać kościołowi ziemię w innym miejscu i podatnicy nie musieliby płacić maksymalnych podatków.

" Marek Miros", 2013-03-07 10:15:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE