PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto zapłaci za rozbudowę cmentarza komunalnego

  • PAP    6 marca 2013 - 16:08
Miasto zapłaci za rozbudowę cmentarza komunalnego

Prawie 5 mln zł kosztować będzie rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie. Inwestycja obejmuje również budowę kolumbarium i pawilonów handlowych. Prace potrwają do końca 2014 r.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta Krosna Joanna Sowa, rozbudowa cmentarza była koniecznością.

"Miejsc na pochówek jest już bardzo mało. Prawdopodobnie jeszcze w trakcie powiększania cmentarza będziemy musieli udostępniać te miejsca, które wygospodarujemy. Ogółem planujemy powiększyć cmentarz o ponad 6,2 tys. miejsc na pochówki" - dodała.
 
Prace przy rozbudowie krośnieńskiego cmentarza już się rozpoczęły, wycięto drzewa i krzewy na terenach, które zostaną włączone do cmentarza. Nekropolia zostanie powiększona o teren przyległy do obecnych granic cmentarza od strony południowej i wschodniej. Na nowym obszarze wykonana zostanie sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna oraz kanalizacja deszczowa z drenażem.
 
Sowa zaznaczyła, że projekt zakład również budowę naziemnego kolumbarium - do składania urn z prochami. "Na cmentarzu powstaną również trzy budynki z przeznaczeniem pod pawilony handlowe oraz jeden z przeznaczeniem na toalety. Obiekty przystosowane będą dla osób niepełnosprawnych" - powiedziała rzeczniczka.
 
Łączny koszt inwestycji to blisko 5 mln zł. Całość pochodzi z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • " Marek Miros", 2013-03-07 10:15:13

    Gołdap w warmińsko-mazurskim zapłaci 7 mln. zł za nowy cmentarz, bo w przedłużeniu dotychczasowego: 4 ha ziemi burmistrz oddał na mienie kościelne. a wystarczyło oddać kościołowi ziemię w innym miejscu i podatnicy nie musieliby płacić maksymalnych podatków.