PARTNER PORTALU
  • BGK

MIB, kontrola autobusów: Warszawski transport miejski niebezpieczny dla pasażerów

  • MN    10 czerwca 2016 - 11:58
MIB, kontrola autobusów: Warszawski transport miejski niebezpieczny dla pasażerów
Wyniki przeprowadzonych kontroli stanu technicznego autobusów są zatrważające (fot. Twitter)

• Kontrole autobusów miejskich i podmiejskich w Warszawie zakończyły się licznymi odbiorami dowodów rejestracyjnych.
• Szwankujące hamulce i zawieszenia to częsta usterka stołecznych autobusów.
• Pasażerowie autobusów nie mogą być narażeni na takie niebezpieczeństwo – powiedział minister infrastruktury.
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyk oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhura przedstawili 10 czerwca wyniki kontroli autobusów miejskich i podmiejskich w Warszawie.

Jak przyznał Andrzej Adamczyk podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu podróżowania autobusami, wyniki przeprowadzonych kontroli stanu technicznego pojazdów są zatrważające.

- Musimy wyeliminować zagrożenie z ruchu drogowego, codziennie setki tysięcy osób korzystają z transportu miejskiego - zaznaczył minister Adamczyk.

Jak dodał, nie może być tak, że pasażerowie autobusów narażeni są na niebezpieczeństwo. Tymczasem wyniki kontroli powinny dać wiele do myślenia odpowiedzialnym za transport miejski i podmiejski.

Podczas wielu kontroli wykryto niesprawne hamulce i zawieszenie, w związku z czym Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała dowody rejestracyjne licznych autobusów.

9/14 autobusów miejskich i podmiejskich, które były badane za pomocą mobilnej stacji kontroli, zostało wycofanych z ruchu.

Jednocześnie podkreślono, że kontrole autobusów będą kontynuowane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • marek zakrzewski, 2016-06-10 20:39:31

    Pamiętam kartę na kabinie kierowcy autobusu linii 197, "Autobus jedzie wolno nie z winy kierowcy", Stołeczne autobusy to pestka. Niedawno oglądałem cudo z prywatnej linii do Olsztyna. Poklejona karoseria, smarowana w wielu miejscach. Na miejscu kierowcy bałbym się, by nie rozpadło się taki...e coś na wiekszym wyboju.  rozwiń
  • gleartes, 2016-06-10 16:10:20

    Żydzica Waltzowa nie dopuści przy pomocy swoje diaspory aby goje mieli jakikolwiek komfort w tym przede wszystkim psychiczny! Goj ma żyć w permanentnym strachu i niepewności! Shalom