PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejska spółka narzucała niekorzystne warunki

  • PAP    22 kwietnia 2011 - 16:41
Miejska spółka narzucała niekorzystne warunki

Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, wykorzystując pozycję rynkową, narzucała niekorzystne warunki umów kontrahentom
Spółka miejska musi zaniechać stosowania niedozwolonych praktyk - uznała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
- MWiK m.in. wyłączały swoją odpowiedzialność w sytuacji ograniczenia albo wstrzymania dostawy wody. W ten sposób uniemożliwiały kontrahentom dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi - poinformowała w piątek rzecznik urzędu Małgorzata Cieloch.

Firma MWiK została zobowiązana do zaniechania niedozwolonych praktyk. Nowe umowy nie mogą zawierać kwestionowanych postanowień, a do już zawartych muszą zostać sporządzone aneksy. Spółka musi wykonać nałożone na nią zobowiązania i złożyć do 31 maja sprawozdanie do UOKiK.

Rzecznik MWiK Marek K. Jankowiak powiedział, że zapis w umowach o wyłączeniu odpowiedzialności spółki w przypadkach wstrzymania lub ograniczenia dostawy wody opierał się na nieobowiązujących przepisach.

- Jednak wskazany zapis w umowach z naszymi kontrahentami był martwy, to znaczy nie znalazł zastosowania w praktyce. Oczywiście, do zawartych umów sporządzimy aneksy, a nowo podpisywane umowy nie będą zawierały takich niekorzystnych dla klientów zapisów - podkreślił Jankowiak.

W przypadku niewykonania decyzji prezesa UOKiK na firmę może zostać nałożona kara pieniężna w do 10 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.