PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejska spółka po przetargu będzie odbierać śmieci od torunian

  • AW    24 maja 2013 - 18:18
Miejska spółka po przetargu będzie odbierać śmieci od torunian

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wygrało przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli toruńskich nieruchomości.
Jak informuje toruński magistrat, pod koniec marca 2013 r. miasto ogłosiło przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli toruńskich nieruchomości w okresie od 1 lipca 2013 r. do 31 grudnia 2015 r. Oferty można było składać do 8 maja.

- Zgłosiła się tylko jedna firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o. w Toruniu na kwotę  57 447 900 zł brutto.  Oferta spełniała warunki przetargu – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - MPO nie tylko będzie wywozić śmieci, ale także dostarczać pojemniki i worki przeznaczone do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów oraz utrzymywać je w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

MPO Będzie również prowadzić gminne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), utworzy punkt zajmujący się bieżącą obsługą mieszkańców oraz będzie prowadzić działania edukacyjne w zakresie świadczonych usług i selektywnej zbiorki odpadów.

Czytaj też: Przewaga zagranicznych koncernów w przetargach przesadzona?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.