PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejski przewoźnik zostanie operatorem riksz

  • PAP    23 marca 2015 - 19:10
Miejski przewoźnik zostanie operatorem riksz

Fot. Polimerek/wikimedia Creative Commons

Prawdopodobnie operatorem riksz jeżdżących główną ulicą Łodzi - Piotrkowską - będzie miejski przewoźnik - MPK-Łódź.
Konkurs na obsługę ruchu rikszami po popularnej Piotrkowskiej nie został rozstrzygnięty, bowiem nadesłane propozycje nie spełniały wymagań i oczekiwań miasta.

Riksze pojawiły się na łódzkim deptaku kilkanaście lat temu. Obecnie jeżdżą po niej pojazdy należące do dwóch firm. Po niedawnej modernizacji ulicy władze miasta postanowiły, że riksze i ubiór kierujących nimi osób powinny spełniać wyższe standardy.

Ogłoszono konkurs na obsługę ruchu rikszami po ulicy Piotrkowskiej, który dotyczył zarówno samych pojazdów, jak i strojów rikszarza. Pojazdy miały być w kolorze antracytu, a rikszarze ubrani jednolicie. Konkurs organizowany przez Zarząd Dróg i Transportu nie został jednak rozstrzygnięty.

"Projekty nadesłane do zaopiniowania nie spełniły wymogów i oczekiwań, które narzuciliśmy w tym konkursie. Nie pozwolimy, żeby wyglądało to tak jak teraz i w najbliższym czasie przedstawimy konkretny pomysł" - powiedział w poniedziałek PAP nowy menadżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa, którego na to stanowisko mianowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Według niego operatorem riksz na Piotrkowskiej może być łódzkie MPK. Nie chciał mówić o szczegółach, ale zapowiedział standaryzację riksz "na wysokim poziomie".

Kurzawa, który dotychczas pracował w biurze promocji magistratu i zajmował się promocją deptaka zapowiedział organizację jeszcze większej liczby wydarzeń na Piotrkowskiej - mają pojawić się regularne jarmarki, liczne wydarzenia sportowe i małe koncerty.

"Najważniejsze to utrzymać kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami, ale również z mieszkańcami Piotrkowskiej" - dodał jej nowy menadżer, który będzie bezpośrednio podlegał prezydent Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.