PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskie autobusy będą płacić e-myto

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Warszawa    11 stycznia 2013 - 12:12
Miejskie autobusy będą płacić e-myto

Trasa Toruńska w Warszawie od soboty będzie drogą ekspresową, a autobusy miejskie kursujące po niej będą musiały zapłacić tzw. e-myto, jak wszystkie ciężkie pojazdy.
Oznacza to spory wzrost kosztów, które w efekcie poniosą pasażerowie. Ministerstwo Transportu nie zgodziło się jednak na zwolnienie komunikacji publicznej z opłat.

Jak donosi warszawska "Gazeta Wyborcza" to spory problem dla miejskich przewoźników autobusowych. Do tej pory musieli płacić jedynie na krótkich odcinkach poza miastem, teraz e-myto wprowadzane jest również wewnątrz miasta.

Warszawskie MZA już półtora roku temu apelowały, by komunikację miejską zwolnić z tych opłat. Walczyła o to także Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej - podaje "GW".

Jak tłumaczy "GW" Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Transportu zwolnienie autobusów komunikacji miejskiej z tych opłat może być niezgodne z przepisami unijnymi, bo uznane byłoby za niedopuszczalną pomoc publiczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • pasażer , 2013-01-11 15:14:45

    KOLEJNA GŁUPOTA ---PANA MINISTRA NOWAKA - PLATFORMY OBYWATELSKIEJ . Chcecie ograniczyć transport induwidualny w miescie , a wprowadzacie " DURNOWATE E-MYTO JAK W ŚREDNIOWIECZU " !!!!!! GRATULACJE DLE EKSPERTÓW NOWAKA !!! Z TYM ZDZIERANIEM KASY PLATF...ORMIE SIE ,POPRZEWRACAŁO !!! PROPONUJE ---POSTAWCIE BRAMKI Z KASAMI FISKALNYMI !!! ALE PEWNIE TO BYŁO UZGODNIONE Z PANIA GRONKIEWICZ ????  rozwiń
  • Gość, 2013-01-11 14:47:59

    Paranoja: „jak tłumaczy "GW" Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Transportu zwolnienie autobusów komunikacji miejskiej z tych opłat może być niezgodne z przepisami unijnymi, bo uznane byłoby za niedopuszczalną pomoc publiczną” To sprawdźcie wprzódy te przepisy i ni...e piszcie może być. Przypuszczam, że w innych krajach EU mają sposoby, aby nie płacić e-myto. Wszak to transport publiczny, mniej samochodów na drogach, mniej CO2. W Polsce min. finansów zrobi wszystko, aby załatać dziurę budżetową. Teraz prezydent Warszawy będzie miała mocne argument związane z podwyżką cen biletów.  rozwiń