PARTNER PORTALU
  • BGK

Mielec unowocześni transport publiczny

  • PAP/JS    31 maja 2017 - 21:59
Mielec unowocześni transport publiczny
W środę (31 maja) podpisana została umowa na realizację tego projektu. Jak podkreślił marszałek województwa Władysław Ortyl, dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się jakość transportu (fot. podkarpacie.pl)

Zakup nowych autobusów oraz inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w ramach projektu zakładającego poprawę funkcjonowania transportu publicznego w Mielcu (Podkarpackie).
• W ramach inwestycji zakupionych zostanie 14 nowych autobusów, z czego 10 zasilanych będzie olejem napędowym i cztery gazem ziemnym CNG.

• Powstaną też ścieżki rowerowe i chodniki, rozbudowany zostanie dworzec autobusowy w Mielcu. 

W środę (31 maja) podpisana została umowa na realizację tego projektu. Jak podkreślił marszałek województwa Władysław Ortyl, dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się jakość transportu.

"Cieszę się, że na ulice wyjadą nowe, ekologiczne autobusy. Oczywiście ten projekt to nie tylko wymiana taboru, ale inwestycje drogowe. To jest znaczący projekt, który poprawi kontraktowanie (RPO) w naszym województwie i przyczyni się do kontraktacji środków europejskich w naszym kraju. Do tego mobilizuje nas Ministerstwo Rozwoju i z tego nasz rozlicza" - dodał.

Obecny na uroczystości wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak powiedział, że takie kompleksowe rozwiązania transportowe z pewnością docenią mieszkańcy. "Cieszę się, że jest to inicjatywa dotyczącą miast średnich z poziomu regionalnego. Przypomnę, że niedawno uruchomiliśmy Pakiet dla Miast Średnich z poziomu krajowego, wspierający m.in. przedsiębiorczość" - zaznaczył.

W ramach inwestycji zakupionych zostanie 14 nowych autobusów, z czego 10 zasilanych będzie olejem napędowym i cztery gazem ziemnym CNG. Powstaną też ścieżki rowerowe i chodniki, rozbudowany zostanie dworzec autobusowy w Mielcu. Powstanie też zaplecze do obsługi nowych autobusów.

Wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec podkreślił, że inwestycja wpłynie na rozwój miasta. "Niezwykle ważny jest zakup nowych autobusów, ale zwrócę też uwagę na przedłużenie ulicy, która połączy dwa obszary Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. To zdecydowanie poprawi poruszanie się po naszym mieście" - powiedział Myśliwiec.

Budżet projektu "Poprawa jakości funkcjonowania transportu publicznego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielec" to prawie 45 mln zł. Z tej kwoty niemal 30 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

Podobne projekty realizowane będą na terenie województwa w Sanoku, Krośnie, Stalowej Woli, Dębicy oraz w Przemyślu. Łącznie dofinansowanie z UE na te projekty to 144 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.