PARTNER PORTALU
  • BGK

Mierzyn: W czerwcu odbędzie się kolejna duża zbiórka odpadów

  • mierzyn24.pl    4 maja 2016 - 12:30
Mierzyn: W czerwcu odbędzie się kolejna duża zbiórka odpadów

W przyszłości wyrzucanie dużych odpadów ułatwi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który powstaie w Dobrej. Na razie zwiększono częstotliwość wywozu do trzech razy w miesiącu (fot. pixabay)

• Kolejna edycja zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon odbędzie się w czerwcu w gminie Dobra.
• Akcja będzie miała miejsce przez trzy kolejne soboty.
• W Mierzynie odpady będą zbieranie 18 czerwca.
Akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon dotychczas odbywała się dwa razy w roku - w kwietniu i wrześniu. Od tego roku zwiększono jej częstotliwość i zbiórka dodatkowo będzie realizowana w czerwcu.

Kontenery będą podstawiane w godzinach 7:00 -10:00 i zabierane zaraz po zapełnieniu. W 1. etapie (4 czerwca) zbiórka odpadów zostanie przeprowadzona w miejscowościach: Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Grzepnica, Sławoszewo i Płochocin. Drugi etap odbędzie się 11 czerwca. Kontenery pojawią się wtedy w Buku, Łęgach, Rzędzinach i Stolcu.

Ostatni, trzeci etap zbiórki zostanie przeprowadzony 18 czerwca. Kontenery zostaną wtedy rozstawione w Mierzynie, Skarbimierzycach, Dołujach, Kościnie, Redlicy, Wąwelnicy i Lubieszynie.

Czytaj też: Opole: Od maja niższa opłata za śmieci dla rodzin wielodzietnych

 W Mierzynie pojemniki tradycyjnie pojawią się w następujących miejscach:

- ul. Długa za NORD-em,
- teren zielony pomiędzy NORD-em a ul. Grafitową,
- w okolicy ul. Mierzyńskiej 39-40,
- okolice ul. Topolowej róg Macieja,
- ul. Welecka naprzeciwko "Iskry" przy przystanku PKS,
- ul. Spółdzielców (przy garażach).

Do kontenerów zabrania się wrzucania wszelkich odpadów niebezpiecznych, m.in. eternitu, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów budowlanych (tj. gruzu, papy, styropianu, wełny mineralnej) oraz opon. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz opony można ustawiać przy kontenerach. Zużyte opony od samochodów można też nieodpłatnie oddać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie.

W przyszłości pozbycie się dużych odpadów, zużytego sprzętu czy opon ułatwi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który powstanie w okolicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. Do punktu będzie można oddawać m.in. odpady zielone, przeterminowane leki, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane z drobnych remontów, a także przepracowane oleje i opakowania po farbach.

Czytaj też: Gospodarka odpadami, prawo: Szykują się zmiany

"Obecnie trwa etap projektowania PSZOK. Ma on uwzględniać m.in. wykonanie obiektów przeznaczonych do gromadzenia poszczególnych frakcji odpadów. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowa w czerwcu 2016 r. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, punkt selektywnej zbiórki odpadów zostanie wybudowany w 2017 roku" - informuje Anna Budzyńska, Kierownik Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji Urzędu Gminy Dobra.

Przypomnijmy, że zanim powstanie PSZOK mieszkańcy mają jeszcze jedną alternatywę pozbycia się odpadów wielkogabarytowych. Można je zawieźć do Z.P.H.G. Jumar Julian Maruszewski przy ul. Długiej 20 w Mierzynie. Trzeba jednak zabrać dowód osobisty, który potwierdzi, że jesteśmy mieszkańcami Gminy Dobra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.