PARTNER PORTALU
  • BGK

Mierzynianka ma za mało latarni

  • www.Mierzyn24.pl    29 listopada 2012 - 11:38
Mierzynianka ma za mało latarni

Boiska terenu sportowo-rekreacyjnego Mierzynianka w Mierzynie nie posiadają osobnego oświetlenia, pozwalającego na rozgrywanie meczu, gdy wokół jest już ciemno.
Od otwarcia terenu sportowo-rekreacyjnego Mierzynianka w Mierzynie minęło już ponad pół roku. To wyczekiwane od wielu lat miejsce spotkań i zabaw, zdążyło się w tym czasie na trwałe wpisać w krajobraz naszej miejscowości. Teren niemal codziennie zapełnia się mieszkańcami chcącymi spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Niestety, wraz z nadejściem jesieni okazało się, że boiska mają jedną wadę - nie posiadają osobnego oświetlenia, które umożliwiłoby korzystanie z nich, także po zapadnięciu zmroku.

Teren sportowo-rekreacyjny w Mierzynie czynny jest codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00. O ile jednak w miesiącach wiosennych i letnich mieszkańcy korzystali z boisk, rampy i ścieżek spacerowych do późnych godzin wieczornych, o tyle jesienią ruch na Mierzyniance zamiera już wczesnym popołudniem.

Wpływ na to mają z pewnością coraz gorsze warunki pogodowe, które zniechęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także szybko zapadający zmrok. Okazuje się jednak, że nawet jeśli znajdzie się grupa amatorów piłki nożnej, chcących spróbować swoich sił na boisku w jesiennych warunkach, to natrafią oni na przeszkodę związaną z... brakiem światła.

Boiska na Mierzyniance nie posiadają bowiem osobnego oświetlenia, pozwalającego na rozgrywanie meczu, gdy wokół jest już ciemno.

Specjalne, sztuczne oświetlenie doskonale sprawdziło się na tysiącach orlików w całej Polsce, gdzie mecze, ku uciesze młodzieży, nawet zimową porą toczą się aż do późnych godzin wieczornych. Niestety, projektując teren sportowo-rekreacyjny w Mierzynie nie pomyślano o zamontowaniu udogodnienia, które pozwoliłoby na znacznie dłuższe i intensywniejsze korzystanie z boisk, które są na nim zlokalizowane.

Mierzynianka oświetlona jest wieczorami przez kilka niewielkich latarni, które tylko w nieznacznym stopniu poprawiają widoczność na boiskach. Poza tym, ze względu na oszczędności, część latarni, w tym kilka w okolicy boiska do piłki nożnej, nie jest wieczorem włączana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.