PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Brzegu blokowali drogę

  • PAP    25 marca 2011 - 13:25
Mieszkańcy Brzegu blokowali drogę

Kilkudziesięciu mieszkańców Brzegu (Opolskie) blokowało w piątek przez godzinę drogę krajową nr 39 w tym mieście. Protest przeciwko ciężarówkom, których coraz więcej przejeżdża przez Brzeg, poparły władze miasta.
- Mamy już dosyć tysięcy ciężarówek przejeżdżających tędy codziennie, hałasujących, zakłócających ruch i niszczących nawierzchnię. Ostatnio jest ich jeszcze więcej, bo Wrocław zakazał samochodom ciężarowym wjazdu do miasta w określonych godzinach. Przez to teraz TIR-y jeżdżą częściej przez Brzeg - argumentowała Beata Zatoń-Kowalczyk z brzeskiego magistratu.

Czytaj też: Nie chcą w mieście ciężarówek

Blokada miała charakter ciągły; mieszkańcy przez godzinę w tę i z powrotem chodzili po przejściu dla pieszych na ul. Jagiełły. Protest przebiegał spokojnie, chociaż kierowcy aut ciężarowych, dla których policja wytyczyła objazd omijający Brzeg, wykazywali objawy zdenerwowania.

- Mimo wytyczonego objazdu kierowcy ciężarówek w większości nie chcieli korzystać z objazdu i zdecydowali się na przeczekanie blokady na jednej ze stacji paliw. Godzinny postój trochę ich denerwował - powiedział asp. sztabowy Mirosław Dziadek z brzeskiej policji.

Blokada była znacznie mniej uciążliwa dla kierowców aut osobowych - dla nich policja wyznaczyła objazd przez miasto, omijający zablokowana ulicę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.