PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkańcy czterech województw demonstrują przeciw odkrywce

 • bad    1 lipca 2014 - 13:34
Mieszkańcy czterech województw demonstrują przeciw odkrywce

Rząd oraz koncerny węglowe planują budowę kopalni odkrywkowych węgla brunatnego w czterech województwach. Mieszkańcy tych terenów będą demonstrować pod KPRM.
8 lipca zapowiedzieli demonstrację mieszkańcy terenów zagrożonych budową kopalni odkrywkowych węgla brunatnego, którzy nie zgadzają się na realizację planów.

Jak informują organizatorzy protestu planowane kopalnie odkrywkowe oznaczać będą dziury w ziemi o powierzchni aż 400 km², wywłaszczenia nawet 30 tys. osób oraz nieodwracalne niszczenie tysięcy hektarów lasów, pól uprawnych i infrastruktury.

Czytaj też: Kto wygra bój o odkrywki?

Udział w demonstracji zapowiedzieli mieszkańcy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie obecni będą samorządowcy, rolnicy, mieszkańcy oraz lokalne organizacje społeczne sprzeciwiające się budowie kopalni odkrywkowych i działające na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii w regionach zagrożonych odkrywkami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • JodekMordka, 2014-07-24 09:37:14

  CYTUJĘ: to „pięć minut dla lokalnej społeczności w czasach kryzysu, które należy koniecznie wykorzystać na rzecz ludzi, bo nie mają pracy i środków do życia - mówi cytowany przez "Rz" Adam Jaszewski, prezes Stowarzyszenia „Zmieńmy Razem Gminę Brody”. Co będzie jak się te PIĘĆ MINUT SKOŃCZY.... Zastanawiam się jakie zdjęcie w tle wstawicie na stronie gminy Brody. Teraz jest fragment miasta z jeziorem i napis „Gmina Brody … to powiew historii i piękno przyrody”. Pozostanie ulotny powiew historii. Port w Gdyni zbudowano po odzyskaniu niepodległości od podstaw w ciągu 14 lat, który stał się najnowocześniejszy w Europie. W 14 lat też od roku 2000 załatwiono Polskie Linie Oceaniczne. Teraz dwadzieścia pięć lat po okrągłym stole mamy zmiany tylko zastanawiam się jak długo będe jeszcze u siebie. Energii potrzebuje gospodarka czy tylko takim kosztem. Produkujmy na tych terenach dobrą żywność i kupujmy za nią prąd od Niemców. Niech oni zrobią u siebie Wielką dziurę. My nie potrafimy własnym dobrem narodowym zarządzać dla dobra tych i następnych pokoleń. Przepraszam potrafią to robić układy.  rozwiń
 • ślązak, 2014-07-12 01:46:58

  jestem za podpis, mam nadzieję, że odkrywki zarezerwuje sobie mazowsze ze swoim nie płaconym janosikowym tylko dla siebie
 • podpisałem, 2014-07-03 22:55:10

  Do Mały jasio: To nie jest chołota, ci ludzie bronią polskiej racji stanu. Sabotażem jest próba budowy kopalni w sercu Wielkopolski, na najlepszych ziemiach rolniczych. Zarobi prywatna firma jednego pana, a tysiące ludzi wyląduje na dnie, zburzą Im domy, pozbawią gospodarstw i dorobku kilku pokoleń.... Nie obrażaj tych ludzi!  rozwiń