PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Elbląga będą płacić mniej za wywóz śmieci

  • PAP    31 marca 2014 - 14:43
Mieszkańcy Elbląga będą płacić mniej za wywóz śmieci

- Od 1 kwietnia mieszkańcy Elbląga będą płacić niższe stawki za wywóz śmieci. Miesięczne opłaty za odpady niesegregowane obniżono o 50 gr, a w przypadku selektywnej zbiórki odpadów opłata spadła o 2,5 zł.
Dotychczas elblążanie płacili 14,5 zł miesięcznie za odpady niesegregowane. Od wtorku właściciel nieruchomości zamieszkałej przez nie więcej niż cztery osoby zapłaci po 14 zł od każdego mieszkańca. Tam, gdzie jest 5-10 domowników ta opłata wyniesie po 8 zł, a w domach i mieszkaniach zajmowanych przez więcej niż 10 osób - po 1,5 zł od każdego mieszkańca.

W przypadku odpadów zbieranych selektywnie dotychczasowa opłata wynosiła 10,5 zł. Teraz stawki obniżono do 8 zł za mieszkańca (w nieruchomościach zamieszkanych przez nie więcej niż 4 osoby), po 5 zł (5-10 osób) oraz po 50 gr (powyżej 10 osób).

Właściciele niezamieszkanych nieruchomości mają zapłacić za każdorazowe opróżnienie pojemnika. Za odpady niesegregowane taka opłata wyniesie od 9,50 zł za pojemnik mniejszy niż 120 litrów do 550 zł za kontener o pojemności 5-10 m sześc. Jeśli odpady są sortowane, to opłaty te wyniosą odpowiednio od 6,5 zł do 386 zł.

Czytaj też:  Metropolie: nowelizacja ustawy śmieciowej do uzupełnienia

Nowe stawki ustaliła przed niespełna miesiącem elbląska rada miasta. Wprowadzone przez radnych zmiany dotyczyły również ujednolicenia terminu wnoszenia opłat oraz określenia nowych formularzy deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dopiero po złożeniu w ratuszu nowej deklaracji właściciele nieruchomości będą mogli płacić według niższych stawek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • chory na raka nerki, 2014-04-01 11:20:57

    To na pewno Prima Aprilis.