PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Glinojecka będą cieszyć się energią ze słońca

  • AT    6 marca 2014 - 07:38
Mieszkańcy Glinojecka będą cieszyć się energią ze słońca

Dzięki środkom unijnym już wkrótce na terenie gminy Glinojeck (mazowieckie) zostaną zamontowane kolektory słoneczne. Z odnawialnych źródeł energii będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy oraz sześć placówek edukacyjnych znajdujących się na jej terenie.
Władze gminy pozyskały na ten cel ponad 1,6 mln zł. Dzięki nowym kolektorom słonecznym w gminie zwiększy się wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Na budynkach mieszkalnych i na budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy zainstalowane zostaną kolektory słoneczne. Dzięki nim emisja zanieczyszczeń (CO2, tlenków siarki i pyłów) zostanie ograniczona o 186 ton w ciągu roku.

Zakupionych i zainstalowanych zostanie łącznie 90 zestawów solarnych (84 na budynkach mieszkalnych i 6 na budynkach szkolnych). Zastosowane będą panele słoneczne rurowe, próżniowe, wykonane w technologii „heat-pipe” (rurka ciepła). Uzyskują one większą ilość energii, szczególnie w okresach wiosennym, jesiennym i zimowym. Technologia ta daje również możliwość szybkiego i taniego serwisowania bez konieczności wyłączania instalacji z eksploatacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.