Mieszkańcy gminy Gdów w Małopolsce bez Autobusowej Linii Dowozowej

Od 4 listopada mieszkańcy gminy Gdów, którzy do tej pory korzystali z Autobusowej Linii Dowozowej, muszą znaleźć inny środek transportu, by dotrzeć do pociągów Kolei Małopolskich. Wszystko przez 8 tys. zł dotacji. A mówiąc ściślej... ich braku.
Mieszkańcy gminy Gdów w Małopolsce bez Autobusowej Linii Dowozowej
Decyzję o nie udzieleniu zgody na dotację ALD radni pojęli na sesji 26 października (fot. UG Gdów)

Jak informują na swojej stronie Koleje Małopolskie, radni gminy podczas sesji 26 października nie wyrazili zgody na udzielenie dotacji województwu małopolskiemu na funkcjonowanie Autobusowej Linii Dowozowej na odcinku Hucisko – granicy Gminy Gdów.

W związku z tym samorząd województwa zadecydował o skróceniu trasy linii D1. Tym samym od 4 listopada 2017 autobusy nie będą już zatrzymywać się na przystankach na terenie gminy Gdów. Trasa zostanie skrócona do przystanku Dobranowice.

Jak informuje Filip Szatanik z małopolskiego urzędu marszałkowskiego, kwota dotacji, której nie chce udzielić gmina, to ok. 8 tysięcy złotych. 

Warto przypomnieć, że Koleje Małopolskie cieszą się coraz większą popularnością. W pierwszych sześciu miesiącach 2017 spółka samorządowa przewiozła ponad 2,8 mln osób. To o 42 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dziwne, że tak zasobna gmina gdzie 11,5 mln zł ma z PIT oraz 6 mln zł subwencji wyrównawczej- na którą składają się wszyscy obywatele RP - nie ma 8 tys. zł na dotację dla możliwości dojazdu mieszkańców do pracy z których czerpią krociowe podatki i opłaty? Tylko wydatki na urząd gminy w 2017 roku pla...nowane są na kwotę 6,83 mln zł a nie mają 8 tys. zł na tak ważne zadania własne? rozwiń

audytor, 2017-11-03 09:56:56 odpowiedz

I to jest efekt sobiepaństwa. Jednym z głównych zadań gmin jest organizacja transportu zbiorowego. Karłowate gminy z jaśnie panami zarabiajacymi często więcej niż premier RP sami ustalają co komu i gdzie. Reforma jest prosta- likwidacja gmin do 15 tys. mieszkańców i tworzenie jednostek samorzadowych... od 20 tys. mieszkańców plus rozliczanie sie z zadań własnych samorządu- brak realizacji skutkuje zarządem komisarycznym. Związek miast juz ma postulaty likwidacji gmin obwarzankowych i karłowatych celem usprawnienia usług publicznych, zwiększenia efektywności funkcjonowania. rozwiń

obywatel miasta, 2017-11-03 09:48:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE