PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Inowrocławia mogą odpracować zaległy czynsz

  • PAP    17 lipca 2014 - 16:34
Mieszkańcy Inowrocławia mogą odpracować zaległy czynsz

- Lokatorzy mieszkań komunalnych w Inowrocławiu odpracowują swoje zadłużenie za czynsz wykonując drobne prace porządkowe w miejskich przedsiębiorstwach i instytucjach. W ciągu dwóch lat odpracowali dług wart 264 tys. zł.
Jak poinformowała rzeczniczka inowrocławskiego ratusza Monika Dąbrowska, nie brakuje chętnych do spłaty należności z tytułu nieuregulowanego czynszu. Od sierpnia 2012 roku, czyli od początku funkcjonowania projektu, skorzystało z niego 102 mieszkańców. Obecnie na rzecz miasta pracuje 65 lokatorów.

"Wysokość wykonanego świadczenia osób odpracowujących zadłużenie rozliczana jest co kwartał. Wtedy również sporządzana jest umowa pomiędzy miastem a dłużnikiem. Podstawą zawarcia takiej umowy jest kalkulacja sporządzona przez kierownika zakładu, w którym dłużnik odpracowuje zaległości finansowe. Umieszczona jest w niej informacja o liczbie odpracowanych godzin oraz wypracowana kwota" - podkreśliła Dąbrowska.

Wynagrodzenie przysługujące osobom uczestniczącym w projekcie określone jest na podstawie zarządzenia prezydenta Inowrocławia. Do 15 maja stawka wynosiła 6,62 zł za godzinę, a obecnie - po zmianie zarządzenia - 7,39 zł.

Do lutego tego roku mieszkańcy odpracowywali swoje zadłużenie w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz w Zakładzie Robót Publicznych. Obecnie mogą odrabiać dług również w szkołach, przedszkolach, Zieleni Miejskiej i Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wykonują drobne prace porządkowe, m.in. sprzątają place zabaw, jesienią grabią liście, a zimą odśnieżają.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kaptur, 2015-09-29 17:02:48

    Rozumie wszystko ale siedzac z (...).... na portierni w szkole nr 4 przy ul Szarych Szeregow i obmawiajac przechodniów tak sie odrabia dług,tłumaczac sie wyzszym wykształceniem to juz przesada.