PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Kielc bez wody

  • PAP    27 listopada 2012 - 19:43
Mieszkańcy Kielc bez wody

Około 10 tys. mieszkańców północnych dzielnic Kielc zostanie w nocy z wtorku na środę odciętych od wody - poinformował rzecznik Wodociągów Kieleckich, Ziemowit Nowak. Odcięcie dopływu wody związane jest z modernizacją ważnej magistrali wodociągowej.
"Odcięcie dopływu wody w związku z modernizacją magistrali wodociągowej o dużym przekroju planowane jest od godziny 21. we wtorek do godziny 7. w środę" - poinformował Nowak.

Wyłącznie będzie spowodowane koniecznością remontu ważnej magistrali wodociągowej przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. "Odcinek na wysokości osiedla Związkowiec zalicza się do najbardziej awaryjnych. Celem modernizacji jest zapobieżenie kolejnym awariom w tym miejscu." - tłumaczą Wodociągi Kieleckie.

Ze względu na brak możliwości awaryjnego zaopatrzenia w wodę dużego obszaru miasta, spółka apeluje do mieszkańców o zgromadzenia odpowiedniego zapasu wody.

Jak poinformował Nowak, niedobory lub brak wody obejmą: os. Dąbrowa, os. TBS Sieje i Sieje, Dąbrowa Stara Wieś, ul. Karczunek, os. Związkowiec, os. Uroczysko, os. Szydłówek od północy do ul. Turystycznej, os. Szydłówek Górny, Domaniówka, os. Bocianek oraz budynki Centrum Kongresowego, Astra Parku i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Świętokrzyskiej Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.