Mieszkańcy odpracują zaległy czynsz

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała
  • 24-01-2013
  • drukuj
- Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie rozpoczyna pilotażowy program skierowany do lokatorów borykających się z zadłużeniem swoich mieszkań. Już od lutego kilkunastu z nich będzie mogło częściowo odpracować swój dług.
Mieszkańcy odpracują zaległy czynsz
Jak informuje bielska "Gazeta Wyborcza" ZBM zarządza obecnie 162 budynkami i ponad 2 tys. mieszkań. 48 proc. najemców ma zaległości czynszowe. Zaległości te wahają się od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Osoby objęte programem będą mogły wykonywać tzw. roboty pomocnicze. To np. sprzątanie strychów, dozorowanie budynków, sprzątanie podwórek czy malowanie ogrodzeń. Każda z tych prac będzie wyceniona, a jej wartość pomniejszy dług osoby wykonującej pracę - podaje "GW".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ale nowość - w Elblągu od lat odpracowują, do kwietnia 2012 r na nowych zasadach, zainteresowanie jest bardzo duże. Funkcjonuje cały program pomocy dla zadłużonych.

ZBK, 2013-01-24 13:39:30 odpowiedz

Ską takie zadł€zenia za opłacanie mieszań komunalnych? Sytucja ta wynika z niskich emerytur i bezrobocia. POdstawowa przyczyna to brak uwłasczenia Prawdziwych POlaków bo zostali uwłasczeni TowarzyszeLD i Obecnie PO21407

POkrzywdzony POLAK, 2013-01-24 13:10:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE