Mieszkańcy Poznania i Suchego Lasu mówią "nie" dla kompostowni

Przy proteście mieszkańców odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod kompostownię na wysypisku odpadów miasta Poznania. Mieszkańcy obawiają się fetoru.

Kilkanaście osób z Poznania i Suchego Lasu protestowało przed Zakładem Zagospodarowania Odpadów, gdy w tym czasie wmurowano kamień węgielny pod powstającą kompostownię – pisze „Głos Wielkopolski”.

Wcześniej mieszkańcy złożyli petycje u prezydenta Poznania. Protestują, bo obawiają się smrodu. Przypominają też, że wokół wysypiska miał powstać las.

Powstająca przy składowisku odpadów biokompostownia ma kosztować ponad 60 mln zł. Włodarze i zarząd ZZO zapewnią, że będzie to supernowoczesny obiekt przetwarzający odpady zielone w energię elektryczną, cieplną i kompost.

Instalacja ma rocznie przerobić 18 000 t. traw, liści i gałęzi oraz 12 000 t. odpadów biodegradowalnych - pisze "GW"

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Suchy Las to szkodliwa woda dla mieszkańców, trwa to juz od dawna, codzienny smród od spalin śmieciowych i jeszcze Kompostownia? Ludzie, czy godzicie sie na taką zbrodnię?

Starsza, 2015-06-12 15:07:46 odpowiedz

Zasada powinna byc jedna. Utylizacja w miejscu powstawania odpadów.

radnywiejski, 2015-06-12 14:37:39 odpowiedz

Co za (...) zatwierdził taki budżet i to nie jest 60 tylko 70 mln i to netto!!! za zakład o wydajności 30 000 ton!!! zobaczcie ile kosztował w Lubartowie, połowę tego i to z sortownią; ale nasz hobbysta pan Krauze to przecież nie za swoje buduje, a biura to musi mieć obok starego rynku, bo śmieci mu... śmierdzą rozwiń

śmieciarz poznaniak, 2015-06-12 14:26:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE