PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Pragi wybiorą, jakich lokali potrzeba na ich ulicach

  • Portal Samorządowy (JP)    16 stycznia 2018 - 20:40
Mieszkańcy Pragi wybiorą, jakich lokali potrzeba na ich ulicach
Program rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy. Źródło UM Warszawy

Warszawa do końca stycznia przyjmuje oferty na opracowanie koncepcji zarządzania lokalami użytkowymi na wybranych ulicach. Na temat usług wypowiedzą się także mieszkańcy.
- W ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji rozpoczęliśmy kolejny projekt. Tym razem dotyczy długofalowego planu zarządzania miejskimi lokalami użytkowymi. Podmiot, który wygra przetarg, będzie musiał przeanalizować obecne usługi, przeprowadzić konsultacje wśród mieszkańców i na koniec opracować koncepcję zestawu branż i funkcji na określonych praskich ulicach - mówi wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski.

Celem ogłoszonego przetargu jest wyłonienie podmiotu, który opracuje koncepcję gospodarowania lokalami użytkowymi należącymi do m.st. Warszawy na czterech wybranych obszarach: w Starej i Nowej Pradze, w rejonie Dworca Wschodniego oraz na Kamionku. Ponad 600 lokali czeka na szewców, kaletników, sklepy spożywcze i kawiarnie.

Koncepcja będzie też zawierać rekomendacje, dzięki którym poprawią się warunki przedsiębiorcom już teraz działającym na Pradze. Chodzi o mikro i małe przedsiębiorstwa, zwłaszcza te prowadzące działalność o dużej wartości społecznej lub kulturowej, a także o podmioty sektora pozarządowego i ekonomii społecznej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeanalizuje obecny stan sektora handlu i usług, występujące zjawisko pustostanów na tych obszarach i przeprowadzi konsultacje społeczne, dzięki którym zostaną zebrane opinie mieszkańców na temat dostępnych teraz usług i tych, które warto byłoby wprowadzić na danej ulicy.

Opracowanie będzie musiało zawierać rekomendacje dotyczące zestawu branż i funkcji najemców z uwzględnieniem ich różnorodności (tenant-mix), który będzie najlepszy z punktu widzenia mieszkańców. Jeśli będzie to możliwe, w koncepcji zostanie określony tzw. profil przewodni dla każdej z ulic.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Rewitalizacja - wspólna sprawa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014 - 2020. Miasto na opracowanie koncepcji i działania z tym związane przeznaczyło 749 tys. zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.