PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy przyłączą się do nowej kanalizacji

  • fakty.bai.pl    26 stycznia 2012 - 13:23
Mieszkańcy przyłączą się do nowej kanalizacji

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim zakończyło pierwszy etap prac prowadzonych w ramach Projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim” współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności.
W związku z tym część mieszkańców Radlina (dzielnica Obszary i Biertułtowy), Czyżowic oraz Marklowic na dniach będzie mogła przyłączyć się do wykonanej sieci. O takiej możliwości każdy zostanie poinformowany pisemnie. Mieszkańcy przyłącze kanalizacyjne mogą wykonać samodzielnie lub zatrudniając dowolną firmę świadczącą takie usługi. Wcześniej jednak, z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem należy o tym poinformować PWIK i umówić się na odbiór techniczny.

Dla osób, które podłączą swoje budynki do kanalizacji w terminie 1 roku od otrzymania pisemnej informacji o możliwości przyłączenia się, PWIK przygotowało warunki promocyjne: brak konieczności wykonania dokumentacji projektowej przyłącza kanalizacyjnego – korzyść min. 1000 zł, możliwość zakupu rur kanalizacyjnych po cenach hurtowych – ceny od 18,50 zł za mb (brutto) oraz nieodpłatny odbiór przyłącza i wykonanie tzw. wcinki przez pracowników PWiK i geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza przyłącza w cenach promocyjnych – 252 zł (brutto). Ponadto będzie możliwość skorzystania z usługi budowy przyłączy kanalizacyjnych przez wskazaną najtańszą firmę.

Podłączenie się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej jest obowiązkiem mieszkańca wynikającym z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – koszty budowy przyłącza ponosi właściciel nieruchomości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.