Mieszkańcy Przyrowa mają już czystą wodę

Woda, z której korzystają mieszkańcy Przyrowa i okolic w powiecie częstochowskim nadaje się już do spożycia – podał w poniedziałek wójt gminy Przyrów, powołując się na informacje z sanepidu.
Mieszkańcy Przyrowa mają już czystą wodę
W miniony czwartek w tamtejszym wodociągu wykryto bakterie E.coli. Jak poinformował wójt Robert Nowak w komunikacie zamieszczonym w poniedziałek na stronie internetowej gminy, zgodnie z danymi przekazanymi przez służby sanitarno-epidemiologiczne woda w sieci wodociągowej z ujęcia Stanisławów już jest przydatna do spożycia.

W związku z tym gmina rezygnuje z dostaw wody za pomocą beczkowozu i wydawania jej na dodatkowym punkcie w Juliance. Po wykryciu bakterii E.coli przez kilka dni trwało płukanie wodociągu. Wodę z sieci można było stosować jedynie do celów sanitarnych. Nie nadawała się do picia, przyrządzania posiłków czy mycia owoców.

Nie było jej można stosować do mycia zębów i zmywania naczyń. Woda pitna do Przyrowa oraz wsi Aleksandrówka, Stanisławów, Zarębice, Bolesławów, Wiercica, Staropole i Zalesice dostarczana była beczkowozami.

Bakterie E.coli do ujęć wody przenikają np. z nieszczelnych szamb lub zanieczyszczonych nieczystościami gruntów. Picie skażonej nimi wody może skutkować dolegliwościami żołądkowymi.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pewnie problem bakterii E.coli zniknie po wstrzyknięciu chemikalii uwalniających gaz z łupków. Tylko nie wiadomo czy my to przetrawimy, czy wyjdziemy na głupków.

smętek, 2012-10-08 21:06:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE