Mieszkańcy Przyrowa mają już czystą wodę

Woda, z której korzystają mieszkańcy Przyrowa i okolic w powiecie częstochowskim nadaje się już do spożycia – podał w poniedziałek wójt gminy Przyrów, powołując się na informacje z sanepidu.
Mieszkańcy Przyrowa mają już czystą wodę
W miniony czwartek w tamtejszym wodociągu wykryto bakterie E.coli. Jak poinformował wójt Robert Nowak w komunikacie zamieszczonym w poniedziałek na stronie internetowej gminy, zgodnie z danymi przekazanymi przez służby sanitarno-epidemiologiczne woda w sieci wodociągowej z ujęcia Stanisławów już jest przydatna do spożycia.

W związku z tym gmina rezygnuje z dostaw wody za pomocą beczkowozu i wydawania jej na dodatkowym punkcie w Juliance. Po wykryciu bakterii E.coli przez kilka dni trwało płukanie wodociągu. Wodę z sieci można było stosować jedynie do celów sanitarnych. Nie nadawała się do picia, przyrządzania posiłków czy mycia owoców.

Nie było jej można stosować do mycia zębów i zmywania naczyń. Woda pitna do Przyrowa oraz wsi Aleksandrówka, Stanisławów, Zarębice, Bolesławów, Wiercica, Staropole i Zalesice dostarczana była beczkowozami.

Bakterie E.coli do ujęć wody przenikają np. z nieszczelnych szamb lub zanieczyszczonych nieczystościami gruntów. Picie skażonej nimi wody może skutkować dolegliwościami żołądkowymi.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pewnie problem bakterii E.coli zniknie po wstrzyknięciu chemikalii uwalniających gaz z łupków. Tylko nie wiadomo czy my to przetrawimy, czy wyjdziemy na głupków.

smętek, 2012-10-08 21:06:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE