PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkańcy Rzeszowa mogą podróżować komunikacją miejską za 1 zł

 • PAP/JS    4 października 2017 - 19:01
Mieszkańcy Rzeszowa mogą podróżować komunikacją miejską za 1 zł
Promocja potrwa do wyczerpania puli 100 tys. biletów (fot. pixabay.com)

1 zł – tyle kosztuje bilet komunikacji miejskiej w Rzeszowie kupiony telefonem komórkowym przy użyciu bezpłatnej aplikacji mPay i portfela cyfrowego Masterpass. Tak niska cena przejazdu obowiązuje w czasie akcji promocyjnej.
• Celem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

• Za płatność kartą nie jest pobierana żadna prowizja, a pasażerowie mogą korzystać z zakupu tańszych biletów wielokrotnie.

Jest to druga edycja ogólnopolskiej akcji. Bierze w niej udział ponad 20 polskich miast. Na Podkarpaciu, oprócz Rzeszowa, jest to Jasło i Przemyśl.

Promocja potrwa do wyczerpania puli 100 tys. biletów (na wszystkie miasta biorące udział w akcji), nie dłużej jednak niż do końca roku. Promocją objęte są bilety, których koszt mieści się w przedziale od 1,10 zł do 5 zł.

"Aby kupić bilet w promocyjnej cenie należy uruchomić w komórce aplikację mPay, a następnie wybrać miasto i potrzebny bilet. W kolejnym kroku użytkownik wybiera dowolny portfel Masterpass, na przykład mPay Wallet, jako formę płatności i potwierdza zakup wprowadzając kod PIN, który ustalił samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Rabat jest naliczany automatycznie podczas każdej transakcji zrealizowanej w czasie trwania akcji" - wyjaśnił Łukasz Bardyszewski z mPay.

Zapewnił jednocześnie, że za płatność kartą nie jest pobierana żadna prowizja, a pasażerowie mogą korzystać z zakupu tańszych biletów wielokrotnie.

"Dzięki aplikacji mobilnej podróżujący mogą skutecznie omijać kolejki do kas i kupować bilety z pominięciem tak uciążliwych czynności jak odliczanie drobnych czy szukanie otwartego punktu sprzedaży" - zauważył Bardyszewski.

Kupienie w ten sposób biletu jest równoznaczne z jego skasowaniem. W razie kontroli bilet należy wyświetlić otwierając zakładkę "Kontrola biletów". Jest to możliwe także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z internetem.

W akcji promocyjnej mogą uczestniczyć posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych. Aby móc płacić nimi za bilety należy zarejestrować się w cyfrowym portfelu mPay Wallet. Można to zrobić na stronie internetowej www.wallet.mpay.pl lub bezpośrednio w aplikacji.

Bardyszewski podkreślił, że ze względów bezpieczeństwa w aplikacji można płacić tylko kartami zweryfikowanymi. "Należy zalogować się do swojego banku i sprawdzić w historii transakcji losową kwotę z przedziału od 1 do 5 zł, jaką karta została obciążona. Po wprowadzeniu kwoty w aplikacji lub na stronie internetowej karta staje się w pełni aktywna, a jej właściciel może korzystać z promocji" - wyjaśnił.

Dodał, że obciążenie karty jest tymczasowe - po zakończeniu procesu weryfikacji środki zostaną automatycznie zwrócone.

Z tańszych przejazdów można korzystać we wszystkich miastach, w których mPay udostępnia płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Celem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

"Pierwsza odsłona promocji spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dla wielu osób stała się doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z płatnościami mobilnymi. Wierzymy, że takie inicjatywy odgrywają ważną rolę w edukowaniu społeczeństwa i zachęcaniu posiadaczy telefonów do korzystania z nich w bardziej efektywny sposób - zauważył prezes mPay Maciej Orzechowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.