PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy spalonej kamienicy w magistracie

  • PAP    11 maja 2011 - 17:45
Mieszkańcy spalonej kamienicy w magistracie

Nadal nie wiadomo, czy lokatorzy zniszczonej w wyniku pożaru kamienicy przy ul. Zarzewskiej w Łodzi będą mogli wrócić do swoich mieszkań.
W środę pojawili się w magistracie, skarżąc się na brak zainteresowania ze strony urzędników, złe warunki w hotelu i działania strażników miejskich. W wyniku wtorkowego pożaru czteropiętrowej kamienicy przy ul. Zarzewskiej spaleniu uległo poddasze i duża część dachu. Ewakuowano ponad 50 osób, ale poszkodowanych jest kilkadziesiąt rodzin. Na razie nie mogą one wrócić do swoich lokali; mieszkają u rodzin, znajomych albo w hotelu.

W środę poszkodowani lokatorzy przyszli do magistratu i spotkali się z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską (oceń prezydent). Zbulwersowani mieszkańcy skarżyli się na złe warunki zakwaterowania, brak działań i zainteresowania ich losem ze strony miejskich urzędników i strażników.

- Nie wiemy co dalej, nie mamy mieszkania, nie mamy pieniędzy, nikt ze sztabu kryzysowego się nami nie interesował - mówili poszkodowani. Skarżyli się, że nie mogą wejść do swoich mieszkań, a niektórzy zostawili w nich leki. Nikt - ich zdaniem - nie zabezpieczał także majątku pogorzelców.

Prezydent Łodzi po spotkaniu z mieszkańcami odwiedziła kamienicę przy ul. Zarzewskiej. Zapewniła, że poszkodowani lokatorzy otrzymają od miasta wsparcie. Ich dobytku będzie pilnować straż miejska, a strażacy mają pomagać w wyniesieniu z zalanych mieszkań rzeczy, które ocalały. Każda rodzina ma otrzymać także 500 zł zasiłku.

Czy budynek będzie się nadawał do dalszego zamieszkania, zdecyduje nadzór budowlany po wykonaniu ekspertyz. Prezydent Łodzi zapowiedziała, że mieszkańcy będą mieli pierwszeństwo w przydziale lokali zastępczych. Zapowiedziała także wyciągnięcie konsekwencji wobec urzędników, którzy zachowali się niewłaściwie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.