PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Tomaszowa Maz. będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji

  • PAP/AS    28 maja 2016 - 14:22
Mieszkańcy Tomaszowa Maz. będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji
Od środy 1 czerwca więcej osób będzie też mogło również skorzystać z przejazdów ulgowych (fot. Michalszew/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Od środy 1 czerwca, mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej w niedziele i święta, w granicach miasta. Władze Tomaszowa zapowiadają, że w przyszłości bezpłatne przejazdy będą obowiązywały także w pozostałe dni tygodnia.
Poinformowała o tym w piątek PAP rzeczniczka tomaszowskiego magistratu Joanna Szczepańska.

Wyjaśniła, że z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać posiadacze Tomaszowskiej Karty Mieszkańca, która wkrótce zostanie wprowadzona. Do tego czasu, przy kontroli biletów, będzie należało pokazać dokument ze zdjęciem potwierdzającym miejsce zamieszkania na terenie Tomaszowa Maz. Może to być m.in. dowód osobisty, paszport, legitymacja czy też np. pierwsza strona rozliczenia PIT.

Od środy 1 czerwca więcej osób będzie też mogło również skorzystać z przejazdów ulgowych. Lista została poszerzona o osoby niepełnosprawne posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności i pobierające rentę socjalną bądź zasiłek stały, a także posiadaczy Tomaszowskiej Karty Dużej Rodziny 3+.

Obniżone zostały ceny karnetów, które mają zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej. Karnet na sześć przejazdów będzie można nabyć za cenę pięciu biletów jednorazowych (bilet jednorazowy normalny kosztuje 2,4 zł), a na 10 przejazdów - za cenę ośmiu biletów jednorazowych. Ze sprzedaży wycofane zostaną też bilety okresowe imienne na jedną linię w granicach miasta, które cieszą się bardzo małym zainteresowaniem pasażerów.

W ramach przyjętych zmian zlikwidowane zostaną opłaty za przewóz bagażu i zwierząt.

Jak poinformowała Szczepańska, po uzyskaniu przez miasto dofinansowania na zakup nowego taboru i przebudowę bazy MZK bezpłatne przejazdy będą obowiązywały przez cały tydzień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.