PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy zapłacą drożej za wodę

  • m-ce24.pl    4 lutego 2011 - 15:56
Mieszkańcy zapłacą drożej za wodę

Dzisiaj (4 luty) obyła się nadzwyczajna sesja rady miasta w Mysłowicach, na której radni przyjęli proponowaną podwyżkę cen za wodę i ścieki.
Nowa taryfa oznacza wyższe ceny dla wszystkich mieszkańców. Od 1 marca mieszkańcy zapłacą 6,04 zł brutto (dotąd 5,59zł) za metr sześcienny wody, a za zrzut ścieków 7,50 zł brutto (dotychczas 6,94 zł). Nowa taryfa będzie obowiązywać do 29 lutego 2012 roku. Według MPWiK podwyżki są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania miejskiej spółki.

- Dopiero od 4 dni pełnię funkcję członka zarządu MPWiK i nie wchodziłem w skład zespołu konstruującego nowe taryfy - mówił nowy wiceprezes Zdzisław Krupiński. - Wzrost taryfy spowodowany jest faktem przejęcia w tym roku majątku w wysokości 189 mln zł wynikającego z zakończenia projektu, oraz przystąpienia do obsługi kredytu w wysokości 40 mln zł oraz środków z Funduszu Spójności w wysokości 73 mln zł. Dlatego obsługę kredytu musieliśmy włączyć w nową taryfę. Chciałem zaznaczyć, że w tym roku na modernizację kanalizacji wydamy 14 mln zl, do tego należy doliczyć 12 mln zl z obsługą kredytów, w sumie jest to ok. 26 mln zł.

- W przedstawionej nam tabeli przewidziano sprzedaż ścieków w wysokości 3 mln m3 rocznie, a według mnie jeśli sprzedamy 2 mln m3 to będzie sukces - mówił radny Piotr Oślizło - według moich obliczeń na oko, suma za m3 wychodzi około 17,50 zł. Zostawię to bez komentarza.

W głosowaniu uchwała została podjęta przez radnych 12 głosami za, 2 głosami przeciw i przy 6 głosach wstrzymujących się.

Ponadto na tej krótkiej sesji radni podjęli jeszcze decyzję dotyczącą podwyższenia kapitału Mysłowickiego Centrum Zdrowia o 1 mln 200 tysięcy zł (2400 udziałów po 500 zł). Według zapewnień prezydenta Edwarda Lasoka suma ta zostanie rozbita na raty ze względu na stan miejskiej kasy.

Dodatkowo radni uchwalili przesunięcie kwoty 6.350 zł z tegorocznego budżetu z przeznaczeniem na założenie monitoringu w noclegowni MOPS przy ul. Strażackiej oraz 320 zł na zapłatę za niezakwalifikowany przez Urząd Wojewódzki wydatek - zakup krzesła obrotowego - w ramach programu "Radosna Szkoła", w którym uczestniczyła Szkoła Podstawowa nr 7.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • WID, 2011-02-07 12:00:16

    Skok na kasę. 17,50zł to mógł wyliczyć osioł bez podstawowej wiedzy z matematyki. Zgłaszam ofertę Mysłowicznom - 9zł całkowity koszt z watem za kubik wody wraz ze ściekami.Oczekuję odzewu ze strony lokalnych przedsiębiorców. - Radę(taką)miasta można odwołać. Wodociągi trzeba zaskarżyć do urzędu ant...ymonopolowego.  rozwiń