Mieszkania czynszowe: Rząd wybuduje 3 tys. tanich mieszkań

Państwo wesprze budowę prawie trzech tysięcy tanich mieszkań czynszowych za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Rząd w kolejnych latach chce rozszerzyć ten program, głównie z myślą o rodzinach z dziećmi.
Mieszkania czynszowe: Rząd wybuduje 3 tys. tanich mieszkań
Rząd obniży koszty budowy mieszkań przede wszystkim przez to, że będzie przekazywał inwestorom za darmo państwowe grunty (fot.sxc.hu)

Wnioski do BGK złożyło 45 inwestorów z całego kraju (przede wszystkim są to towarzystwa budownictwa społecznego), którzy planują wybudowanie 2996 mieszkań - pisze "Nasz Dziennik".

Mieszkania te będą wynajmowane osobom, których nie stać na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego lub płacenie komercyjnego czynszu za wynajem.

Czytaj też: Chaos w mieszkalnictwie trwa. Zobacz raport

Kluczem do sukcesu ma być cena metra kwadratowego, która nie powinna być wyższa niż ok. 3 tys. złotych powiedział gazecie Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Rząd obniży koszty budowy tych mieszkań przede wszystkim przez to, że będzie przekazywał inwestorom za darmo państwowe grunty, na których staną czynszówki - podkreśla gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciekawe.... Tylko nie ma takiej podstawy prawnej aby przekazywać grunty za darmo...

Mieszkaniec , 2016-04-20 22:51:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE