PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania czynszowe: Rząd wybuduje 3 tys. tanich mieszkań

  • PAP/AT    10 marca 2016 - 07:15
Mieszkania czynszowe: Rząd wybuduje 3 tys. tanich mieszkań
Rząd obniży koszty budowy mieszkań przede wszystkim przez to, że będzie przekazywał inwestorom za darmo państwowe grunty (fot.sxc.hu)

Państwo wesprze budowę prawie trzech tysięcy tanich mieszkań czynszowych za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Rząd w kolejnych latach chce rozszerzyć ten program, głównie z myślą o rodzinach z dziećmi.
Wnioski do BGK złożyło 45 inwestorów z całego kraju (przede wszystkim są to towarzystwa budownictwa społecznego), którzy planują wybudowanie 2996 mieszkań - pisze "Nasz Dziennik".

Mieszkania te będą wynajmowane osobom, których nie stać na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego lub płacenie komercyjnego czynszu za wynajem.

Czytaj też: Chaos w mieszkalnictwie trwa. Zobacz raport

Kluczem do sukcesu ma być cena metra kwadratowego, która nie powinna być wyższa niż ok. 3 tys. złotych powiedział gazecie Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Rząd obniży koszty budowy tych mieszkań przede wszystkim przez to, że będzie przekazywał inwestorom za darmo państwowe grunty, na których staną czynszówki - podkreśla gazeta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mieszkaniec , 2016-04-20 22:51:46

    Ciekawe.... Tylko nie ma takiej podstawy prawnej aby przekazywać grunty za darmo...