PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania i apartamenty: Warszawa tańsza niż Paryż czy Mediolan

  • PAP/AT    22 lutego 2018 - 06:23
Mieszkania i apartamenty: Warszawa tańsza niż Paryż czy Mediolan
Cena najtańszego apartamentu w Warszawie wynosi około miliona złotych (fot.pixabay.com)

Zakup najtańszego apartamentu nad Wisłą to wydatek rzędu miliona złotych, tymczasem w Londynie, Paryżu czy Mediolanie potrzeba na to co najmniej miliona euro. Sprzedaż apartamentów luksusowych w całej Polsce po ostatniej dynamicznej zwyżce wynosi obecnie kilkaset jednostek rocznie, co stanowi zaledwie ułamek wolumenu takiej transakcji w każdej ze wspomnianych metropolii
Rynek domów i mieszkań z najwyższej półki rozwija się nad Wisłą coraz szybciej, jednak na tle Zachodu wciąż wypadamy blado - informuje "Puls Biznesu".

W 2017 roku w Polsce sprzedano 4350 mieszkań deweloperskich w cenie od 1 mln zł za lokal. To o 18 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z danych portalu RynekPierwotny.pl. Analiza firmy Reas pokazuje natomiast, że w trzech kwartałach ubiegłego roku nabywców znalazło 470 apartamentów w cenie od 17 tys. zł za 1 mkw. To więcej niż w całym 2016 r - czytamy w artykule.

"Zamożni Polacy coraz chętniej kupują luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla takich lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym. Na początku lutego pojawiła się informacja o sprzedaży luksusowego apartamentu o powierzchni 240 mkw. w Złotej 44 za 11 mln zł. Cena metra kwadratowego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł. Nie jest to jedyna transakcja przeprowadzona w tzw. Żaglu Libenskinda. Pod koniec 2017 r. apartament w tym budynku kupił Robert Lewandowski. Nieopodal, w apartamentowcu Cosmopolitan, mieszkanie o powierzchni 131 mkw. nabył kolejny reprezentant Polski w piłce nożnej, Jakub Błaszczak - mówi dla "Pulsu Biznesu" Aleksandra Kubicka, ekspertka serwisu Otodom.pl.

Jarosław Jędrzyński ekspert portalu RynekPierwotny.pl uważa, że: "zakup najtańszego apartamentu nad Wisłą to wydatek rzędu miliona złotych, tymczasem w Londynie, Paryżu czy Mediolanie potrzeba na to co najmniej miliona euro. Sprzedaż apartamentów luksusowych w całej Polsce po ostatniej dynamicznej zwyżce wynosi obecnie kilkaset jednostek rocznie, co stanowi zaledwie ułamek wolumenu takiej transakcji w każdej ze wspomnianych metropolii".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Bogdan Sitnicki, 2018-02-22 08:55:27

    cyt.: "Mieszkania i apartamenty: Warszawa tańsza niż Paryż czy Mediolan". POWIEDZCIE MI DOBRZY LUDZIE, CZY TA WIADOMOŚĆ BRZMI DLA WAS OPTYMISTYCZNIE. JA TWIERDZĘ, ŻE "WARSZAWA FAKTYCZNIE JEST TAŃSZA NIŻ PARYŻ CZY MEDIOLAN, ALE .......... DLA KOSMITÓW (cyt."Cena metra kwadratow...ego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł. za m.kw." ) .......... DLA KOSMITÓW Z PO I INNYCH "UCZCIWYCH" LUDZI, KTÓRZY CIĘŻKO WŁASNYMI RĘKAMI "NA CHLEB PRACOWALI", O KONSTYTUCJĘ WALCZYLI I POMAGALI OBYWATELOM, ABY MIESZKANIA NAD WISŁĄ BYŁY TAŃSZE NIŻ W MEDIOLANIE:):):)  rozwiń