PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania komunalne nie dla bogatych

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    28 marca 2011 - 04:30
Mieszkania komunalne nie dla bogatych

Szykują się zmiany w dysponowaniu mieszkaniami komunalnymi, których w kraju jest około milion. O prawie do lokalu rozstrzygnie wysokość zarobków.
Resort infrastruktury przygotowuje nowe przepisy odnośnie ich zasiedlania – zapowiada „Rzeczpospolita”. Bywa tak, że ktoś od lat zajmuje taki lokal i płaci niski czynsz, choć jego sytuacja finansowa znacznie się poprawiła.

Czasem ten przywilej przejmują dorosłe dzieci. A inni, potrzebujący czekają nawet siedem, osiem lat.

Czytaj też: Przybywa mieszkań komunalnych

Wg nowych przepisów gminy będą mogły sprawdzić status finansowy najemcy mieszkania komunalnego. Zostaną również wprowadzone umowy najmu na czas określony.

Tych możliwości nie daje obecny stan prawny. Zmienione regulacje pozwolą też eksmitować bardziej zamożnych mieszkańców.

Wszystko po to, by z dotowanych lokali korzystały rzeczywiście osoby potrzebujące. 3 zł 63 gr. płaci przeciętnie lokator mieszkania komunalnego. Nie pokrywa to nawet w połowie kosztów eksploatacji – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Czytaj też: Zamiast budować nowe mieszkania, trzeba nimi lepiej gospodarować

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Franka, 2011-04-11 12:12:20

    To jest prawda, ze dzisiaj masz pracę a jutro nie. A czy ktoś mógłby mi wyjaśnić ile trzeba zarabiać, aby być uznanym za zamożnego? Nie wierzę, że tacy bogaci mieszkają w mieszkaniach kwaterunkowych, oni już je dawno wykupili.We Wrocławiu zaległości opłat w mieszkaniach komunalnych sięgają milionów.... Jaki jest sens przydzielać je biednym jak i tak czynszu płacić nie będą, a mieszkania i klatki schodowe zrujnują.To chyba lepiej zostawić tam tych bogatszych, którzy o mieszkania dbają i regularnie opłacają czynsz.Ktoś kto chce tą ustawę wprowadzić to jest chory.  rozwiń
  • KORAL, 2011-04-01 23:09:14

    W tym kraju dzisiaj jestem zamożny i mozna bedzie mnie eksmitować! Jutro wywalą mnie z roboty, będe nie zamożny, nie zapłacę czynszu, też mozna będzie mnie eksmitować ! A wierchuszka sejmowo-senatorska ma się dobrze. Nikt nie będzie ich eksmitował a raczej nagrody dawał. Cholera, gdzie ja żyję?...  rozwiń