PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania komunalne od dewelopera

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto    19 września 2011 - 07:46
Mieszkania komunalne od dewelopera

Za 22 nowe lokale komunalne Gdańsk zapłaci deweloperowi wartą 7 mln działką.
Deweloper oddaje 17 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 51 do 59 mkw. oraz pięć trzypokojowych – ok. 62 mkw. Piwnice przynależą do trzech z nich. Za metr mieszkania wychodzi 5573 zł brutto – pisze „Gazeta Wyborcza Gdańsk”.

Wszystkie mieszkania są w nowym budownictwie. Będą proponowane osobom, które chcą zmienić lokal komunalny, np. w związku z reformą komunalną i zmianą stawek czynszowych od września.

Urzędnicy jednak przekonują, że transakcja jest dla gminy korzystna: Gdańsk nie wykłada gotówki, lecz oddaje grunt – podaje „Gazeta Wyborcza Gdańsk”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • rencista, 2011-09-19 11:00:48

    Mieszkania komunalne zaczynają być tylko dla bogaczy, bo normalnych tzn. biednych obywateli na nie nie stać. Kto np. jest w stanie zapłacić czynsz po 8 złotych za metr kwadratowy + opłaty za media ? Odpowiedź jest prosta. Na pewno nie rencista, emeryt lub jedna osoba w rodzinie zarabiająca najniższą... krajową. Wysiedlenia w Poznaniu to dopiero początek. Slamsy w Polsce już są ale będą te luksusowe, budowane przez spółki miejskie zwane tbs.  rozwiń