Mieszkania komunalne od dewelopera

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto
  • 19-09-2011
  • drukuj
Za 22 nowe lokale komunalne Gdańsk zapłaci deweloperowi wartą 7 mln działką.
Mieszkania komunalne od dewelopera
Deweloper oddaje 17 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 51 do 59 mkw. oraz pięć trzypokojowych – ok. 62 mkw. Piwnice przynależą do trzech z nich. Za metr mieszkania wychodzi 5573 zł brutto – pisze „Gazeta Wyborcza Gdańsk”.

Wszystkie mieszkania są w nowym budownictwie. Będą proponowane osobom, które chcą zmienić lokal komunalny, np. w związku z reformą komunalną i zmianą stawek czynszowych od września.

Urzędnicy jednak przekonują, że transakcja jest dla gminy korzystna: Gdańsk nie wykłada gotówki, lecz oddaje grunt – podaje „Gazeta Wyborcza Gdańsk”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mieszkania komunalne zaczynają być tylko dla bogaczy, bo normalnych tzn. biednych obywateli na nie nie stać. Kto np. jest w stanie zapłacić czynsz po 8 złotych za metr kwadratowy + opłaty za media ? Odpowiedź jest prosta. Na pewno nie rencista, emeryt lub jedna osoba w rodzinie zarabiająca najniższą... krajową. Wysiedlenia w Poznaniu to dopiero początek. Slamsy w Polsce już są ale będą te luksusowe, budowane przez spółki miejskie zwane tbs. rozwiń

rencista, 2011-09-19 11:00:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE