PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania komunalne w Pleszewie powstaną w formule PPP

  • bad    7 stycznia 2015 - 17:52
Mieszkania komunalne w Pleszewie powstaną w formule PPP

Mieszkania komunalne w Warszawie.

Pleszew chce zbudować blok z około 100 mieszkaniami. Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
O planowanej inwestycji mówi się od kilku lat, teraz jednak jest szansa na jej realizację, radni nowej kadencji zabezpieczyli środki w budżecie na pokrycie wkładu własnego Pleszewa. Chodzi o uiszczenie na rzecz partnera prywatnego opłaty za dostępność. Przez 20 lat ma być w sumie przeznaczonych na ten cel nie więcej niż 1,5 mln zł.

Czytaj też: Samorząd Bobolic chce zbudować dom seniora w formule PPP

Założenia inwestycji są klarowne. Partner prywatny ma wznieść budynek, w którym będzie około 100 mieszkań. W piwnicach powstaną garaże, parter zaś zajmą lokale usługowo-handlowe.

Czytaj też: Mieszkania komunalne przynoszą duże zyski miastu

20 proc. powstałych mieszkań będzie własnością miasta z chwilą ich wybudowania, kolejne 20 proc. wejdzie w posiadania gminy po 20 latach użytkowania przez partnera prywatnego. Samorząd przejmie wówczas także parter budynku. Przez 20 lat Pleszew będzie płacił partnerowi prywatnemu około 75 tys. zł rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Jadwiga 123, 2015-02-05 00:31:22

    Ciekawe dla kogo będą to mieszkania czy dla ludzi o niskich dochodach czy dla bogaczy. Bo zawsze mówiono .Że to dla ludzi biednych ,a to nie prawda. Dam przykład mieszkam w małym mieście powiatowym koło Płocka w bloku TBS mieszkanie ma 51 m Mój blok został wybudowany 52 lata temu płace 400zł .Br...at mieszka w bloku spółdzielczym ktory został wybudowany 30 lat temu mieszkanie ma 58 m i brat płaci 380 złczynszy. więc moje pytanie dla kogo ,dla biednych czy bogatych  rozwiń