PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania na wynajem: EBI dołoży do czynszówek? Może powstać nawet 8 tys. mieszkań

  • AT    16 lutego 2017 - 08:35
Mieszkania na wynajem: EBI dołoży do czynszówek? Może powstać nawet 8 tys. mieszkań
Dzięki kredytom udzielonym przez EBI można sfinansować nie tylko mieszkania przeznaczone na wynajem, ale również infrastrukturę wchodzącą w skład inwestycji (fot. pixabay.com)

• Europejski Bank Inwestycyjny chce pożyczyć 800 mln zł na rozwój polskiego budownictwa czynszowego.
• Bank ma pokryć połowę kosztów inwestycji, zaś drugą część będzie musiał sfinansować inwestor.
"Puls Biznesu" pisze, że w ramach projektu może powstać nawet 8 tysięcy mieszkań. Dzięki kredytom udzielonym przez EBI można sfinansować nie tylko mieszkania przeznaczone na wynajem, ale również infrastrukturę wchodzącą w skład inwestycji, na przykład drogę, odwodnienie i plac zabaw.

Wieloletni program polegający na wsparciu społecznego budownictwa czynszowego realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Przeznacza on na ten cel około 450 milionów złotych rocznie. Będzie on również współpracował z EBI - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Są grunty na realizację programu Mieszkanie Plus

EBI początkowo planował udzielić pożyczek w wysokości 600 milionów złotych na inwestycje o wartości 1,2 miliarda złotych. Jednak kwotę tę podwyższył o 200 milionów - podaje "Puls Biznesu"

Przedstawiciele BGK nie mówią na razie czy EBI wesprze realizację rządowego programu Mieszkanie Plus, czy może będzie on alternatywą dla niego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.