Mieszkania na wynajem: EBI dołoży do czynszówek? Może powstać nawet 8 tys. mieszkań

• Europejski Bank Inwestycyjny chce pożyczyć 800 mln zł na rozwój polskiego budownictwa czynszowego.
• Bank ma pokryć połowę kosztów inwestycji, zaś drugą część będzie musiał sfinansować inwestor.
Mieszkania na wynajem: EBI dołoży do czynszówek? Może powstać nawet 8 tys. mieszkań
Dzięki kredytom udzielonym przez EBI można sfinansować nie tylko mieszkania przeznaczone na wynajem, ale również infrastrukturę wchodzącą w skład inwestycji (fot. pixabay.com)

"Puls Biznesu" pisze, że w ramach projektu może powstać nawet 8 tysięcy mieszkań. Dzięki kredytom udzielonym przez EBI można sfinansować nie tylko mieszkania przeznaczone na wynajem, ale również infrastrukturę wchodzącą w skład inwestycji, na przykład drogę, odwodnienie i plac zabaw.

Wieloletni program polegający na wsparciu społecznego budownictwa czynszowego realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Przeznacza on na ten cel około 450 milionów złotych rocznie. Będzie on również współpracował z EBI - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Są grunty na realizację programu Mieszkanie Plus

EBI początkowo planował udzielić pożyczek w wysokości 600 milionów złotych na inwestycje o wartości 1,2 miliarda złotych. Jednak kwotę tę podwyższył o 200 milionów - podaje "Puls Biznesu"

Przedstawiciele BGK nie mówią na razie czy EBI wesprze realizację rządowego programu Mieszkanie Plus, czy może będzie on alternatywą dla niego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE