PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania na wynajem: Ile kosztuje?

  • PAP/AT    18 lipca 2017 - 06:38
Mieszkania na wynajem: Ile kosztuje?
Wynajem dwupokojowego mieszkania kosztuje w Warszawie 2,2 tys. zł miesięcznie, a w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście 1,3-1,5 tys, zł (fot.pixabay.com)

Rządowy projekt Mieszkanie plus pobudza rynek najmu w Polsce. Wynajem dwupokojowego mieszkania trzeba w Warszawie zapłacić 2,2 tys. zł miesięcznie, a w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście 1,3-1,5 tys, zł.
Obecnie co trzecie mieszkanie może być kupowane z myślą o czerpaniu zysków z wynajmu - pisze we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".

Z danych Open Finance i Home Brokera można się dowiedzieć, że za wynajem dwupokojowego mieszkania w powierzchni 31-50 mkw. trzeba w Warszawie zapłacić 2,2 tys. zł miesięcznie, a w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście 1,3-1,5 tys, zł.

Czytaj też: Mieszkanie Plus: Kiedy gotowe pierwsze mieszkania?

Rynkowi najmu sprzyjają zmiany na rynku pracy, na którym premiowana jest mobilność. Nowe mieszkania to łakomy kąsek dla pracowników, którzy przybywają do dużych ośrodków w poszukiwaniu lepszej pracy. Wielu z nich zanim zdecyduje się na kredyt hipoteczny, chce najpierw odłożyć odpowiednią kwotę.

"Mieszkania na wynajem uznawane są teraz za najlepszą lokatę kapitału" - mówi Tomasz Sałdocha z firmy Ochnik Development.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ania, 2017-07-18 09:48:31

    Z tego co się orientuje to za wynajem od 700 złotych w górę w stolicy się płaci. W dwuosobowym pokój trochę taniej można znaleźć, ale to minimalnie. Jak szłam na studia do Warszawy to rodzice mi wzięli mieszkanie na kredyt od dewelopera Kurpiewskiego i zamiast na czynsz było na ratę kredyty. Niedług...o za mąż wychodzę więc dobrze się złożyło, bo z mężem będziemy mieli gdzie mieszkać.  rozwiń