PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania są za małe i przeludnione

  • PAP/Puls Biznesu    14 stycznia 2014 - 07:51
Mieszkania są za małe i przeludnione

Jak wynika z danych Eurostatu, aż 75,2 proc najemców w Polsce mieszka w zbyt małych mieszkaniach. To najgorszy wynik w Europie.
Najnowsze dane Eurostatu pokazują, że w Polsce problem przeludnienia dotyczy 75,2 proc. najemców. To najwyższy wynik w 30 krajach przebadanych przez Eurostat. Dla porównania: średnia dla 28 krajów Unii Europejskiej to 19 proc  - informuje "Puls Biznesu".

Nieco lepiej jest w przypadku wszystkich obywateli (zarówno wynajmujących, jak i mieszkających w lokalach własnościowych), wówczas problem zbyt małych mieszkań dotyczy 46,3 proc. Polaków, ale i tak plasuje to nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie.

Gorzej jest tylko w Rumunii (51,6 proc.) i na Węgrzech (47,2 proc.). Najlepiej pod tym względem wypada Belgia. Bardzo niskie wskaźniki przeludnienia wśród ogółu obywateli notują ponadto Holandia, Cypr i Malta.

W złej sytuacji mieszkaniowej są zwłaszcza ludzie młodzi. Problem przeludnienia mieszkań w Polsce (zarówno wynajmowanych, jak i kupionych na własność) dotyczy aż 55,3 proc. dwudziestolatków. Taki wynik daje nam dopiero 26. miejsce na 30 przebadanych krajów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jan, 2014-01-14 22:57:05

    Bardzo dobry artykuł. Dużo dokładnych informacji. Wiadomo kiedy mieszkanie jest uznawane za przeludnione. Gdy ilość łazienek na osobę jest mniejsza niż 1 czy może jak na osobę przypada mniej jak 50m2 ...