Mieszkania są za małe i przeludnione

  • PAP/Puls Biznesu
  • 14-01-2014
  • drukuj
Jak wynika z danych Eurostatu, aż 75,2 proc najemców w Polsce mieszka w zbyt małych mieszkaniach. To najgorszy wynik w Europie.
Mieszkania są za małe i przeludnione

Najnowsze dane Eurostatu pokazują, że w Polsce problem przeludnienia dotyczy 75,2 proc. najemców. To najwyższy wynik w 30 krajach przebadanych przez Eurostat. Dla porównania: średnia dla 28 krajów Unii Europejskiej to 19 proc  - informuje "Puls Biznesu".

Nieco lepiej jest w przypadku wszystkich obywateli (zarówno wynajmujących, jak i mieszkających w lokalach własnościowych), wówczas problem zbyt małych mieszkań dotyczy 46,3 proc. Polaków, ale i tak plasuje to nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie.

Gorzej jest tylko w Rumunii (51,6 proc.) i na Węgrzech (47,2 proc.). Najlepiej pod tym względem wypada Belgia. Bardzo niskie wskaźniki przeludnienia wśród ogółu obywateli notują ponadto Holandia, Cypr i Malta.

W złej sytuacji mieszkaniowej są zwłaszcza ludzie młodzi. Problem przeludnienia mieszkań w Polsce (zarówno wynajmowanych, jak i kupionych na własność) dotyczy aż 55,3 proc. dwudziestolatków. Taki wynik daje nam dopiero 26. miejsce na 30 przebadanych krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo dobry artykuł. Dużo dokładnych informacji. Wiadomo kiedy mieszkanie jest uznawane za przeludnione. Gdy ilość łazienek na osobę jest mniejsza niż 1 czy może jak na osobę przypada mniej jak 50m2 ...

Jan, 2014-01-14 22:57:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE