Mieszkania w Katowicach kupowane są chętniej niż w Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu

Śląski rynek mieszkaniowy jest stabilny i systematycznie rośnie. Sprzyja temu ogólny rozwój Katowic – nowe inwestycje i tworzenie warunków dla biznesu, który coraz częściej zakłada swoje siedziby i istotne oddziały w tym regionie - mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes firmy Atal.

Mieszkania w Katowicach kupowane są chętniej niż w Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu
Mateusz Juroszek, wiceprezes firmy Atal (fot.housemarket.pl)

- To się przekłada na rozwój rynku mieszkaniowego. Świadczą o tym wyniki sprzedaży naszej firmy, w zeszłym roku podpisaliśmy w Katowicach 138 umów deweloperskich - to najlepszy wynik w historii firmy - mówi wiceprezes firmy Atal.

Katowice na mapie Polski wyróżniają dwie cechy. Po pierwsze, w związku z rosnącą liczbą siedzib korporacji w regionie, sporo mieszkań jest kupowanych w celach inwestycyjnych. Odsetek ten w stolicy Śląska jest znacznie wyższy niż w KrakowieŁodzi czy we Wrocławiu, a porównywalny z niektórymi osiedlami warszawskimi. Po drugie, klienci - w przeciwieństwie do innych miast, szczególnie Warszawy i Krakowa – częściej czekają z zakupem, aż inwestycja zostanie zakończona.

Czytaj też: Chaos w mieszkalnictwie trwa. Zobacz raport

- Coraz bardziej widoczny jest także trend zakupu mieszkań wykończonych, już teraz około 50 proc. nabywców naszych mieszkań decyduje się wykończenie mieszkania w ramach programu AtalDesign. Największy popyt od zawsze na takie lokale był w Warszawie, jednak w ostatnim roku widać wyraźny wzrost zainteresowania takim rozwiązaniem w Katowicach - mówi Mateusz Juroszek. - W 2015 roku aż 54 proc. nabywców mieszkań w Atal Francuska Park zdecydowało się na zakup mieszkania wykończonego.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

W Katowicach się teraz trochę pozmieniało, jest łatwiej o pracę, a mieszkań do wyboru sporo. Nowe Tysiąclecie nieźle wygląda i cenowo jest atrakcyjne skoro można tam kupić jeszcze z dopłatą MDM

mark, 2016-02-28 15:30:07 odpowiedz

Polecam stronę licytanci.pl dzięki której można znaleźć okazyjne licytacje mieszkań, nie tylko komorniczych

licytanci, 2016-02-25 13:32:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE