PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania w Polsce: Mieszkanie Plus to koniec problemów lokalowych Polaków?

  • infoWire.pl/AT    28 grudnia 2016 - 12:48
Mieszkania w Polsce: Mieszkanie Plus to koniec problemów lokalowych Polaków?
Mieszkanie Plus: Znane są założenia programu. Pozwoli on zarówno na wynajem mieszkania, jak i na wynajem z opcją zakupu (fot.pixabay.com)

• Sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest jedną z najgorszych w całej Europie.
• Prawie 2/3 Polaków ma problemy mieszkaniowe.
• Brak mieszkania i szans na nie to jeden z najważniejszych problemów rodzin.
Jak wynika z „Badania na temat mieszkalnictwa w Polsce” z 2015 r., prawie 2/3 Polaków ma jakieś problemy mieszkaniowe. 52 proc. badanych uważa z kolei, że brak mieszkania i szans na nie to jeden z trzech najważniejszych problemów polskich rodzin. Odpowiedzią na zaistniałą sytuację ma być rządowy program Mieszkanie plus.

- Program Mieszkanie plus jest kierowany do każdego Polaka. W tej chwili są znane założenia programu. Pozwoli on zarówno na najem mieszkania, jak i na najem z opcją dojścia do własności. Będziemy mieli do czynienia z budynkami, które spełniają wszelkie standardy architektoniczne i wymogi energooszczędności oraz są nowoczesne pod względem technologicznym – mówi Bogusław Białowąs z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania oferowane w ramach programu powstaną na nieruchomościach Skarbu Państwa, spółek Skarbu Państwa i samorządów terytorialnych. Mają to być tereny atrakcyjne pod względem lokalizacyjnym. Według zapowiedzi miesięczny czynsz za wynajem mieszkania będzie wynosił średnio 10–20 zł za m2.

Czytaj też: Mieszkanie dla Młodych lub Mieszkanie Plus. A gdyby je połączyć?

- Realizacja przedsięwzięć jest planowana od końca 2018 r. Tak że w 2019 r. program już ruszy pełną parą – informuje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.