PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania zamiast koszar

  • przeclaw24.pl    19 kwietnia 2012 - 10:58
Mieszkania zamiast koszar

W Kołbaskowie zdewastowany blok koszarowy zostanie kompletnie wyremontowany i przebudowany. Powstaną w nim 24 mieszkania.
Cały budynek zostanie kompletnie wyremontowany i przebudowany. Powstaną także miejsca parkingowe, plac zabaw oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Inwestycja właśnie ruszyła – zakończy się pod koniec roku.

Mieszkania w Kołbaskowie będą oczywiście oczynszowane – mówi Wójt Małgorzata Schwarz. – W każdym z nich będą zainstalowane liczniki. Regulamin przyznawania takich lokali będzie uchwalony przez radę gminy. Kolejka oczekujących na nie jest długa – niektórzy z mieszkańców czekają na taki lokal nawet 20 lat. W dalszej kolejności będziemy przygotowywać mieszkania socjalne w Rosówku – w budynkach po Straży Granicznej. Obecnie trwają prace nad projektem technicznym przebudowy tego obiektu.

W wyniku przetargu ogłoszonego pod koniec 2011 roku wpłynęło aż 28 ofert. Najkorzystniejszą, na kwotę 1,96 mln zł, złożyło Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „KPRB” SA ze Stargardu Szczecińskiego. Sporą część z tej kwoty (880 tys. zł) gmina pozyska z funduszy unijnych. Zakończenie prac zaplanowano na 30 listopada 2012.

Opuszczone tereny po byłej jednostce wojskowej w Kołbaskowie zmieniły się już do niepoznania. Pod koniec zeszłego roku wyremontowano i przebudowano budynki i garaże pod świetlicę wiejską oraz jednostkę OSP. Te inwestycje miały także finansowe wsparcie z UE.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.