PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie dla młodych, PO: Pieniądze skończą się za cztery miesiące

  • Housemarket.pl    25 stycznia 2016 - 19:38
Mieszkanie dla młodych, PO: Pieniądze skończą się za cztery miesiące
W tym roku na program MdM przewidziano w budżecie 730 mln zł, w przyszłym – 746 mln zł, a w 2018 r. – 762 mln zł. (fot.pixabay.com)

- Zostawienie dotychczasowego maksymalnego limitu dopłat w programie MdM, przy obecnym zainteresowaniu, spowoduje wykorzystanie środków w okresie czterech miesięcy 2016 r. – twierdzą posłowie PO.
Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Autorzy przyznają, że rozszerzenie programu MdM o mieszkania z rynku wtórnego spowodowało zwiększanie zainteresowania pomocą państwa przy kupowaniu pierwszego mieszkania.

Czytaj też: Mieszkanie dla młodych: Rząd nie przedłuży programu. Co w zamian?

„Młode rodziny potrzebują mieszkania, które nie musi być nowe, aby spełniło oczekiwania, a przede wszystkim stworzyło warunki do samodzielnej egzystencji” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Posłowie proponują w nim rozwiązanie zwiększające w latach 2016, 2017 i 2018 maksymalny limit środków, do wysokości których może być wypłacone z Funduszu Dopłat nabywcom wsparcie z tytułu dofinansowania wkładu własnego oraz dodatkowe finansowe wsparcie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.