PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie dla Młodych, Sadowski: Pieniędzy na dopłaty wystarczy do maja 2016 r.

  • Housemarket.pl    2 lutego 2016 - 15:14
Mieszkanie dla Młodych, Sadowski: Pieniędzy na dopłaty wystarczy do maja 2016 r.
W tym roku na dopłaty z programu MDM przygotowano 730 mln zł. (Jarosław Sadowski, fot.housemarket.pl)

- Tempo wykorzystania środków z programu Mieszkanie dla Młodych w styczniu nieco spadło. Nadal jest jednak na tyle duże, że jeśli utrzyma się w kolejnych miesiącach, to fundusze na dopłaty skończą się w maju - informuje Jarosław Sadowski, główny analityk firmy Expander.
W tym roku na dopłaty przygotowano 730 mln zł. Jednak z danych BGK wynika, że po styczniu pozostało tylko 281,8 mln zł. Oczywiście większość wykorzystanej sumy została zarezerwowana na podstawie wniosków złożonych jeszcze w ubiegłym roku, z myślą o dopłatach, których wypłata nastąpi w 2016 r.

Czytaj też: Mieszkanie dla młodych: Rząd nie przedłuży programu. Co w zamian?

Dlatego obciążają one tegoroczną pulę. W samym styczniu zarezerwowano z tegorocznego limitu 77,4 mln zł, a łącznie z wnioskami dotyczącymi 2017 r. i 2018 r. – 83,5 mln zł.

Czytaj też: Mieszkanie dla Młodych: Będzie więcej pieniędzy? PO chce zwiększenia środków o 800 mln zł

- Oznacza to, że zgodnie z naszymi przewidywaniami zainteresowanie dopłatami nieco zmniejszyło się w porównaniu z sytuacją z października, listopada i grudnia ubiegłego roku. Wtedy co miesiąc pula zmniejszała się o ponad 120 mln zł. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet przy tym wolniejszym tempie wykorzystania środków pieniędzy wystarczy na niecałe cztery miesiące – twierdzi Jarosław Sadowski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.