PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie dla Młodych: W kwietniu mogą skończyć się środki

  • Housemarket.pl    15 marca 2016 - 16:17
Mieszkanie dla Młodych: W kwietniu mogą skończyć się środki
– Osobom, którym zależy na dofinansowaniu jeszcze w tym roku zalecamy pośpiech. Tempo rozchodzenia się środków od stycznia zadziwiło wszystkich – mówi Lucyna Jarczyńska(fot.pixabay.com)

Błyskawicznie wzrosło tempo składania wniosków w programie Mieszkanie dla Młodych. Banki, które oferują kredyt z dofinansowaniem przeżywają oblężenie.
W marcu już cztery z nich wstrzymały przyjmowanie wniosków na rok 2016. Są to: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Millenium, Raiffeisen. Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, obecnie zarezerwowanych jest 90 proc. wszystkich środków.

Jeżeli ta liczba wzrośnie do 95 proc., zostanie ogłoszona informacja o wstrzymaniu przyjmowania wniosków na bieżący rok. Wówczas wszystkie banki mają zaledwie 24 godziny na rejestrację dokumentów. Te, które zmieszczą się w tym czasie będą miały zagwarantowane dofinansowanie, reszta trafi na listę oczekującą. Od tego momentu przyjmowane będą wnioski, które zrealizowane zostaną dopiero w następnych latach.

Co sądzą deweloperzy?

Ta informacja jest szczególnie istotna dla deweloperów, bowiem spora część klientów to właśnie osoby korzystające z dofinansowania w ramach MdM-u.

Czytaj też: Mieszkanie dla młodych: Rząd nie przedłuży programu. Co w zamian?

– Osobom, którym zależy na dofinansowaniu jeszcze w tym roku zalecamy pośpiech. Tempo rozchodzenia się środków od stycznia zadziwiło wszystkich – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.