PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie na strychu

  • JL    20 stycznia 2016 - 08:22
Mieszkanie na strychu
Łódź oddaje strychy i poddasza do adaptacji na mieszkania. Fot. Pixabay.com

Łódź oddaje strychy i poddasza do adaptacji na mieszkania.
Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta w Departamencie Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi przyjmować będzie wnioski osób mieszkających w Łodzi, które nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i na własny koszt chcą wykonać adaptację strychów i poddaszy na cele mieszkalne w budynkach należących do gminy.

W ramach oferty dostępnych będzie sześć nieruchomości, w których będzie mogło powstać łącznie 16 lokali mieszkalnych, 8 z nich położonych w budynkach zmodernizowanych w ramach programu Miasto kamienic.

Najemca sam na własny koszt i biorąc pełną odpowiedzialność, w terminie dwóch lat od czasu zawarcia umowy użyczenia pomieszczenia, dokonuje zmiany przeznaczenia poddasza na cele mieszkalne, sam ponosi koszty związane z projektem i uzyskaniem stosownych pozwoleń, sam przekształca przestrzeń, która staje się terenem inwestycyjnym.

Poniesione koszty za prace, które przyczynią się do podniesienia standardu nieruchomości, będą podlegały rozliczeniu w formie potrąceń w czynszu.

Szczegółowe informacje dotyczące adaptacji oraz formularze wniosków do pobrania zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi bip.uml.lodz.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • marek zakrzewski, 2016-01-20 14:44:59

    Mieszkania na strychu... Próbowaliśmy zrobić to w latach 90-tych w Kielcach, jako program. Piekło z lokatorami mieszkań! Nawet jak strychy były nieużywane. " nikt mi nie będzie tupał po suficie!" argument lokatorki pod strychem, która tupie sąsiadom mieszkającym pod nią. Wychodził kwintese...ncja ludzkiej zawiści, małości.A to zbiorcza antena tv na koszt inwestora na strychu, warunkowanie zgody na adaptację idiotycznymi wymogami lokatorów. Wyszło kilka fajnych mieszkań z reguły nad mieszkaniami np. rodziny. Zainteresowani powinni dobrze policzyć koszty i pilnować umów. Często prościej i taniej nabyć nowy lokal.  rozwiń