PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie najlepszym sposobem na lokowanie pieniędzy wśród Polaków

  • PAP/AT    7 grudnia 2017 - 07:30
Mieszkanie najlepszym sposobem na lokowanie pieniędzy wśród Polaków
W całej populacji mieszkanie - i w mniejszym stopniu inne nieruchomości - uznawane są za najlepszy sposób na lokowanie pieniędzy (fot.shutterstock)

64 proc. bogatych Polaków inwestuje lub inwestowało w nieruchomości, a kolejne 26 proc. planuje to w przyszłości - wynika z badań przeprowadzonych przez kampanię KPMG.
Czy milioner, czy drobny ciułacz - preferencje są podobne: najchętniej inwestujemy w nieruchomości - pisze  "Puls Biznesu".

64 proc. bogatych Polaków inwestuje lub inwestowało w nieruchomości, a kolejne 26 proc. planuje to w przyszłości - pisze "Puls Biznesu" powołując się na badania ankietowe przeprowadzone przez kampanię KPMG na niemal 100 osobach uznanych za majętnych dzięki temu, że zarabiają co najmniej 20 tys. zł brutto miesięcznie.

Gazeta donosi, że w całej populacji mieszkanie - i w mniejszym stopniu inne nieruchomości - uznawane są za najlepszy sposób na lokowanie pieniędzy.

Czytaj też: Mieszkanie Plus: Pierwsze mieszkania gotowe już na początku 2018 r. Jakie będą?

Jednak, według informacji gazety, poza tymi inwestycjami dobrze zarabiający rodacy chętnie powierzają pieniądze bankom, funduszom inwestycyjnym, co drugi ma akcje, a dwóch na trzech nie stroni od giełdy. Spory odsetek gotowy jest na ryzyko inwestycji w start-upy.

Liczba osób zamożnych, tj. tych którzy zarabiają powyżej 7,1 tys. zł brutto przekroczyła w 2016 r. 1 mln, a KPMG szacuje, że w tym roku wzrośnie do 1,1 mln, a w ciągu najbliższych trzech lat do 1,4 mln.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.