PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkanie Plus, Adamczyk: Tereny i pieniądze na mieszkania są zagwarantowane

 • Parlamentarny.pl (GP)/AT    28 września 2016 - 09:10
Mieszkanie Plus, Adamczyk: Tereny i pieniądze na mieszkania są zagwarantowane
Minister Andrzej Adamczyk chce szybko przedstawić program Mieszkanie Plus rządowi w postaci gotowej ustawy. (fot.:twitter.com/MIB_GOV_PL)

• Narodowy Program Mieszkaniowy (Mieszkanie Plus) jest odpowiedzią na deficyt mieszkań w Polsce - przekonuje minister Andrzej Adamczyk.
• Ten deficyt polityk obarczył współodpowiedzialnością za wyjazdy młodych Polaków z kraju.
• Minister infrastruktury przypominał, że program nie obciąży budżetu kraju.
• Pod mieszkania będą rozdysponowywane grunty agencji rządowych i samorządów, które z zainteresowaniem mają patrzeć na proponowane rozwiązanie.
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk mówił w wywiadzie w Polskim Radiu, w środę (28 września) o Narodowym Programie Mieszkaniowym, tzw. Mieszkanie Plus. Założenia programu przyjął we wtorek rząd.

- Narodowy Program Mieszkaniowy (NPM) to wielkie przedsięwzięcie - mówił polityk. - Przypomnę jaką batalię o niego stoczyliśmy w Sejmie w 2010 roku. Niestety nie przyniosła rezultatów - Adamczyk winą za niepowodzenie tamtej inicjatywy obarczył rządzącą koalicję PO-PSL. Po czym przeszedł do bardzo pesymistycznych faktów.

Czytaj też: Rząd przyjął Narodowy Program Mieszkaniowy Mieszkanie Plus

- Mało kto wie, ale Polska jest ostatnia w Europie jeśli chodzi o statystyki ilości mieszkań na 1000 obywateli. Wyprzedza nas nawet Rumunia - mówił. - Brak takich mieszkaniowych programów dostrzegli wszyscy politycy w Europie, poza Polską. U nas tego programu nie było, czego efektem jest deficyt mieszkaniowy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • darkside, 2016-09-30 11:56:14

  DALEJ POZWALAJCIE POLISH BARANY NA ABORCIE SWOICH DZIECI ( po co narzekac ze wyludniaja sie miasta ,jak wy sami sie likwidujecie ) I ZROBCIE JESZCZE SOBIE EUTANAZJE ,TO PO POLSZY BEDA CHULALI MUSLIMY I GERMANCE ,a wy adi pa pa
 • byłysPZP, 2016-09-29 14:08:13

  A w moim powiecie puste gmachy PZU i opuszczonych szkół z nowymi obiektami, mieszkańców gminy ubywa. Faktycznie obiekty PKP się marnują, ale trzeba pogodzić się pozanormatywnie z hałasem
 • babcia Alinka , 2016-09-28 17:16:50

  Mieszkalnictwo powinno być "lokomotywą gospodarki" i, obok edukacji, priorytetem strategii odpowiedzialnego rozwoju. Powinny być budowane małe osiedla z małymi domami i małymi szkołami i przedszkolami, dające szansę na tworzenie zintegrowanych wspólnot sąsiedzkich samoorganizujących się w ...celu zapewnienia opieki dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym.  rozwiń