PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkanie plus: Biała Podlaska ma już listę najemców i wysokość czynszu

 • aw/PAP    1 marca 2018 - 16:34
Mieszkanie plus: Biała Podlaska ma już listę najemców i wysokość czynszu
W mieście w tym roku oddanych zostanie 186 lokali (fot.:bialapodlaska.pl)

Biała Podlaska opublikowała listę najemców w programie Mieszkanie plus - powiedziała prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej Bernadeta Puczka. W mieście w tym roku oddanych zostanie 186 lokali.
Na stronach internetowych Zakładu Gospodarki Lokalowej z Białej Podlaskiej opublikowano listę najemców mieszkań, wybudowanych w ramach programu Mieszkanie plus.

"Przygotowaliśmy także listę rezerwową, która również została opublikowana na naszych stronach" - dodała prezes ZGL w Białej Podlaskiej.

W mieście w tym roku oddanych zostanie 186 lokali. Opłata za wynajem 50-metrowego lokalu, wraz z mediami to ok. 900 zł.

Czytaj też:Mieszkanie plus remedium na brzydotę i chaos urbanistyczny miast?

Jak poinformowała Puczka, wstępne zgłoszenia wpłynęły od blisko 1,3 tys. osób. 380 z nich pozytywnie przeszło weryfikację czynszową. Chętni na Mieszkanie plus pochodzą głównie z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby niezamieszkujące w tym mieście.

Jak informował w czerwcu ub. roku prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, koszt budowy metra kwadratowego wyniesie tutaj 1860 zł netto. Dodał, że BGKN wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł, które "zostaną w mieście, bo przetargi na budowę wygrały trzy lokalne firmy".

Zainteresowanie domami budowanymi w ramach Mieszkania plus w Białej Podlaskiej jest tak duże, że samorząd planuje budowę kolejnych domów.

Zdaniem opozycji mieszkań w programie powstaje za mało i są zbyt drogie.

- Mieszkanie Plus okazało się klapą. Miało być rozwiązaniem dla fatalnej sytuacji mieszkaniowej polskich rodzin. Rząd obiecywał niskie czynsze w budowanych przez państwo mieszkaniach. Okazuje się, że Beata Szydło i Mateusz Morawiecki nas oszukiwali. Mieszkań Plus prawie się nie buduje. W tych, które powstają, czynsze będą wysokie, na poziomie stawek rynkowych - podczas specjalnie zwołanej konferencji alarmował Adrian Zandberg z Partii Razem.

Przypomnijmy, celem programu Mieszkanie plus jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Trzonem rządowego programu Mieszkania plus są inwestycje realizowane przez BGK Nieruchomości.

BGKN ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 6 mld zł. Inwestycje są realizowane m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • daniel, 2018-03-03 22:22:07

  skoro 2 osoby zrezygnowały to czemu jeszcze tel nie dostałem?jestem 2 na liscie rezerwowej
 • woj, 2018-03-02 21:50:20

  juz 2 osoby zrezygnowaly.jeszcze 2 osoby i sie zalapie jestem 4 na liscie rezerwowej
 • Grzegorz Winkowski , 2018-03-01 17:33:03

  To wszystko jest śmieszne,do dnia dzisiejszego cały czas miałem nadzieję że otrzymam mieszkanie. Nie dostaliśmy mieszkania przez to że straciłem pracę ale z drugiej strony i tak spelnialismy warunki finansowe ze strony partnerki. Nawet kilka dni temu byłem w siedzibie zgl i pan nie widział przeciw ...wskazań aby nie otrzymać mieszkania. Jestem ojcem czwórki dzieci nigdy nie myślałem że coś mi się należy. Ale to nie ja zostałem oszukany przez program rodzina plus tylko moje dzieci bo starałem się o mieszkanie dla nich . Myślę że wiele jest takich rodzin w białej ktore obeszly sie tylko zludna nadzieją. Myślę że tego tak nie zostawię.  rozwiń