PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus: Deweloperzy czekają na realizację rządowego programu. Dlaczego?

  • PAP/Gazeta Polska Codziennie    19 października 2016 - 06:05
Mieszkanie Plus: Deweloperzy czekają na realizację rządowego programu. Dlaczego?
Zdaniem deweloperów rządowy program będzie oferował mieszkania w minimalnym standardzie, bez infrastruktury okołomieszkaniowej (fot.pixabay)

• Według rządu koszt budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus wyniesie średnio 2,5-3,5 tys. zł za mkw.
• - To realne wyliczenia - uważają deweloperzy. Skąd ich zainteresowanie programem?
Jak pisze "Gazeta Polska Codziennie", niektórzy powątpiewali w to, aby lokale w programie Mieszkanie Plus kosztowały średnio 2,5-3,5 tys. złotych za mkw. Dla nich punktem odniesienia jest rynkowa średnia cena budowy mieszkania, a ta jest dwukrotnie wyższa od szacunków rządowych dla programu Mieszkanie Plus.

"To realne wyliczenia, jeśli weźmie się pod uwagę darmowy grunt i inne zwolnienia" - mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich i dodaje: "Już dziś niektórzy deweloperzy oferują mieszkania po 3,5 tys. zł za mkw., choć w mniejszych miejscowościach.

Czytaj też: Mieszkaniu Plus: To program dla 40 proc. Polaków

Zdaniem deweloperów rządowy program będzie oferował mieszkania w minimalnym standardzie, bez infrastruktury okołomieszkaniowej. Takimi lokalami nie będzie zainteresowana bogatsza część społeczeństwa. Ale przecież - jak podkreśla "GPC" - ma to być oferta dla tych, których nie stać na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • jancz, 2016-10-19 16:43:50

    Niech deweloperzy siedzą cicho. To nie jest ich biznes, a konkurencja. Drżą, że utracą te 20-procentowe marże. Bywało że i 30-procentowe. a ty biedaku się zadłużaj do śmierci.