PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus: Gdynia rusza z pierwszą inwestycją, powstanie ponad 170 mieszkań

  • aw/PAP    18 stycznia 2018 - 16:02
Mieszkanie plus: Gdynia rusza z pierwszą inwestycją, powstanie ponad 170 mieszkań
W Gdyni na osiedlu Kacze Buki w czwartek (18 stycznia) odbyła się uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy na pierwszym z budynków osiedla (fot.twitter.com/BGK_N)

Prezydent Wojciech Szczurek ocenił, że w różnych dzielnicach Gdyni mogłoby powstać ok. tysiąca mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus.
  • Pierwsza na Pomorzu inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus realizowana jest w Gdyni na osiedlu Kacze Buki.
  • 172 mieszkania mają być oddane do użytku na przełomie 2018 i 2019 r.
  • W kraju budowanych jest ok. 1,7 tys. mieszkań, a ok. 15 tys. jest w przygotowaniu – podaje BGK.

 

W Gdyni na osiedlu Kacze Buki w czwartek (18 stycznia) odbyła się uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy na pierwszym z budynków osiedla, powstającego w ramach programu Mieszkanie plus.

"To pierwsza inwestycja na Pomorzu i jedna z bardziej zaawansowanych inwestycji w kraju" - podkreślił, uczestniczący w uroczystości wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Przyznał, że "w dwóch innych lokalizacjach, w Jarocinie i w Białej Podlaskiej inwestycje są bardziej zaawansowane i jest duże prawdopodobieństwo, że zakończą się jeszcze w pierwszym półroczu tego roku".

Zwrócił uwagę, że zawieszenie wiechy jest symbolicznym zakończeniem wznoszenia konstrukcji budynku. Poinformował, że "zakończenie inwestycji w Gdyni planowane jest na przełom 2018 i 2019 roku".

Powiedział, że obecnie w ramach Programu "na terenie kraju powstaje ok. 1,7 tys. mieszkań, a ok. 15 tys. jest planowanych". Wyraził przekonanie, że "mieszkania powstaną w perspektywie kilku najbliższych lat".

"Premier Mateusz Morawiecki ma osobiście pieczę nad tym programem i jest to jeden ze sztandarowych programów wynikających ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - podkreślił. "Problem braku mieszkań jest jednym z bardzo negatywnych zagadnień naszego życia, w statystykach europejskich pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców Polska jest na końcu" - tłumaczył. "Chcemy zdecydowanie to zmienić" - podkreślił wiceminister.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaznaczył podczas uroczystości, że "jest bardzo duże zainteresowanie mieszkańców lokalami powstającymi w ramach Programu".

"Mamy bardzo dużo pytań o to, kiedy będą znane kryteria przyznawania mieszkań, jaka będzie wysokość czynszu" - dodał. Jego zdaniem realizacja programu "jest szansą na to, aby w mieście pojawiły się mieszkania dla osób, które być może nie mają jeszcze zdolności kredytowej, ale chcą posiadać własne mieszkanie".

Zaznaczył, że mieszkania powstają w nowej dzielnicy Gdyni, Kacze Buki, jak podkreślił "znakomicie skomunikowanej zarówno z Gdańskiem, jak i z Gdynią". "To bardzo rozwojowa dzielnica, w której jako miasto planujemy realizację infrastruktury społecznej: szkoły, przedszkola, dróg" - dodał. Szczurek zaznaczył, że "Kacze Buki to zaplanowane duże osiedle, docelowo na ok. 25 tys. mieszkańców z bardzo dobrą infrastrukturą".

Ocenił, że w różnych dzielnicach Gdyni mogłoby powstać ok. tysiąca mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus. "Spora część z nich powstanie w tej dzielnicy, ale przygotowujemy też inne lokalizacje" - dodał.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.