PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus, Krajowa Rada Mieszkalnictwa: Pierwsze samorządy zainteresowane programem

  • PAP/jm    23 czerwca 2016 - 17:48
Mieszkanie Plus, Krajowa Rada Mieszkalnictwa: Pierwsze samorządy zainteresowane programem

Na stronie internetowej BGK został udostępniony formularz dla przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego zainteresowanych programem Mieszkanie Plus. (fot. pixabay)

• - Powstanie Krajowa Rada Mieszkalnictwa, która będzie oceniać realizację rządowego programu mieszkaniowego - poinformował w czwartek (23 czerwca) podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST szef MIB Andrzej Adamczyk.
• BGK, który będzie Narodowym Operatorem Mieszkaniowym w programie, zachęca samorządy do współpracy.
• Na stronie internetowej BGK został udostępniony formularz dla przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego zainteresowanych programem Mieszkanie Plus.
Minister infrastruktury i budownictwa mówił, że KRM będzie zdawać sprawozdania Radzie Ministrów i przekazywać informacje na temat stanu realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Podkreślał, że rada "będzie miała funkcję kontrolną" i będzie oceniać program mieszkaniowy niezależnie "od nadziei i oceny resortu".

Według Adamczyka w składzie KRM powinni znaleźć się "eksperci uznani w środowisku, którzy od lat zajmują się problematyką mieszkaniową".

Na konferencji obecny był także prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz, który poinformował, że BGK będzie Narodowym Operatorem Mieszkaniowym w programie Mieszkanie plus.

BGK zachęca samorządy do współpracy

Barszcz mówił podczas konferencji, że prowadzone są już pierwsze rozmowy z kilkoma samorządami oraz z podwarszawską gminą, które chcą uczestniczyć w programie Mieszkanie plus. Jak wskazał "zapisy na pierwsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie plus w jednej z podwarszawskich gmin (...) rozpoczną się nie później niż w październiku".

- Jeżeli ktoś ma grunt i jest przygotowany do tego, aby rozpocząć inwestycje to my (BGK - przyp.red.) jesteśmy w stanie z takim partnerem wejść w rozmowę nawet jutro, w ciągu miesiąca zakończyć negocjacje i za dwa miesiące zacząć budować - zwrócił się do przedstawicieli samorządów Barszcz.

Na stronie internetowej BGK został udostępniony formularz dla przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego zainteresowanych programem Mieszkanie plus.

Jak podkreślił fundamentalnym założeniem programu jest to, że będzie on oparty na zasadach komercyjnych. - Nic się tam nie będzie działo "za darmo", czy w formie pomocy publicznej. Chcemy wszystko utrzymywać na zasadach komercyjnych - powiedział Barszcz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • przedstawiciel samorządu, 2016-06-27 12:23:53

    gdzie ten formularz, nie da się go znaleźć