PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus. Ponad 50 chętnych na lokale w Kępicach

  • PAP/KDS    4 maja 2018 - 13:39
Mieszkanie plus. Ponad 50 chętnych na lokale w Kępicach
W Kępicach 42 mieszkania mają zostać oddane do czerwca 2019 roku. (fot.shutterstock.com)

Ponad 50 osób wyraziło chęć zamieszkania w lokalach wybudowanych w ramach programu Mieszkanie plus - poinformował zastępca burmistrza Kępic Maciej Chaberski. Chętni w większości pochodzą z miasta i gminy Kępice, ale jest też podanie od osoby z Niemiec.
- Do 4 maja dostaliśmy 54 podania od osób, które są zainteresowane zamieszkaniem w domach wybudowanych w ramach Mieszkania plus - powiedział Chaberski. - Większość podań pochodzi od mieszkańców miasta i gminy, ale mamy też zainteresowanych z Warszawy czy Bornego Sulinowa - powiedział zastępca burmistrza. Kilka podań wpłynęło także od mieszkańców pobliskiego Słupska.

Jak dodał Chaberski, jedno z ostatnich podań wpłynęło z Laichingen z Niemiec, gdzie chętny do zamieszkania w Mieszkaniu plus mieszka od wielu lat. - Ta osoba wcześniej mieszkała w Polsce w gminie Będzin - dodał Chaberski.

W Kępicach ma powstać pięć budynków, w których znajdą się łącznie 42 mieszkania. Na parterze przewidziano osiem lokali handlowych (zaplanowano je w dwóch budynkach).

Czytaj więcej: Biała Podlaska ma już listę najemców i wysokość czynszu

Inwestycja ma powstać w samym centrum miasta, przy ul. Niepodległości. Gmina Kępice wniosła do spółki grunty, na których powstaną nowe budynki, Kępickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego było odpowiedzialne za projekt budowlany, zaś finansowaniem - w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus - zajmie się BGK Nieruchomości.

Projekt nowych budynków (uzgodniony z konserwatorem zabytków) będzie nawiązywał do starej zabudowy tej części miasta. Będą to budynki jednopiętrowe z mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi.

42 mieszkania mają zostać oddane do czerwca 2019 roku.

Program Mieszkanie plus działa w dwóch obszarach. Obszar społeczny realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programów Społecznego Budownictwa Czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Za komercyjny obszar odpowiada BGK Nieruchomości, która ma w budowie około 2 tys. mieszkań, kolejne 25 tys. jest w przygotowaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.