PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus przyspiesza: ponad 1,1 tys. mieszkań w zachodniopomorskich gminach

  • pt    24 listopada 2017 - 15:39
Mieszkanie Plus przyspiesza: ponad 1,1 tys. mieszkań w zachodniopomorskich gminach

Aż dwadzieścia jeden gmin z województwa zachodniopomorskiego podpisało jednego dnia porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie gruntów pod przyszłe lokale z Mieszkania Plus.  
• Ponad 1,1 tys. mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim.

• W Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN).

• Włodarze zachodniopomorskich samorządów wskazali w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

 

W wyniku podpisanych umów w poszczególnych gminach zachodniopomorskiego ma powstać:

Barwice 20 mieszkań, Białogard 45, Biały Bór 12, Chojna 36, Choszczno 50, Darłowo 80, Drawsko Pomorskie 72, Goleniów 50, Gościno 40, Kalisz Pomorski 36, Mirosławiec 72, Myślibórz 50, Pełczyce 96, Polanów 76, Połczyn Zdrój 96, Sławno 30, Stepnica 46, Suchań 20, Świnoujście 130, Tychowo 36, Węgorzyno 18.

- Sprawdzaliśmy zainteresowanie gmin i jako pierwsze województwo w Polsce podpisujemy tak wiele listów jednego dnia. To dobry sygnał dla tych samorządów, które jeszcze się wahają i analizują ofertę współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Mieszkańcy gmin oczekują na inwestycje z programu Mieszkanie Plus – mówił wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Wiceminister Tomasz Żuchowski podczas spotkania z samorządowcami zachęcał do korzystania z możliwości pakietu Mieszkanie Plus, podkreślając, że budowa mieszkań to wspólne zadanie władz lokalnych i polskiego rządu.

Potrzebna działki

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje działek odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe i chce poznać opinie gmin dotyczące lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności.

Dla najemców – przyszłych właścicieli mieszkań ma to być bardzo atrakcyjna oferta najmu o czynszu normowanym (maksymalny ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu).

Takie mieszkanie będzie można docelowo wykupić, albo tylko długoterminowo wynajmować. Cena przyszłych lokali ustalona została na bardzo atrakcyjnym poziomie.

Dotychczas Krajowy Zasób Nieruchomości, który powstał 11 września 2017 r, zawarł porozumienia dotyczące nieruchomości posiadanych przez PKP i Pocztę Polską.

Umożliwiło to włączenie do programu Mieszkanie Plus 130 nieruchomości PKP  i 208 nieruchomości Poczty Polskiej.  

Program przyspiesza

Obecnie w ramach programu Mieszkanie Plus buduje się ponad 1,2 tys. mieszkań, a kolejne 10 tys. jest w przygotowaniu. Pierwsze mieszkania - w Białej Podlaskiej i Jarocinie - mają zostać oddane w I kwartale 2018 r.

– Zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w całej Polsce jest bardzo duże. Każda realizacja, choćby w najmniejszym mieście, wywołuje ogromne zainteresowanie mediów, samorządów, lokalnych elit, a przede wszystkim mieszkańców. Ludzie dzwonią, pytają, jak ma to wyglądać, kiedy będą mieszkania, jaka będzie ich dostępność. Każda realizacja i każde podpisanie umowy wywołują ogromne zainteresowanie społeczne – mówi Bartłomiej Pawlak, wiceprezes BGK Nieruchomości. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.