PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus. Tomasz Żuchowski: nie chcemy budować bloków w polu

  • GP    13 lipca 2017 - 08:56
Mieszkanie Plus. Tomasz Żuchowski: nie chcemy budować bloków w polu
Tomasz Żuchowski (fot.:youtube.com)

W ramach pilotażu budowy mieszkań z projektu rządowego Mieszkanie Plus będą powstawać lokale w Warszawie. Jak przekonywał Tomasz Żuchowski z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, BGK Nieruchomości szuka odpowiednich gruntów.
• - Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości szuka właściwych gruntów i będzie budować mieszkania w ramach programu - mówił Tomasz Żuchowski z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w czwartek (13 lipca).

• Kolejne miasta dołączają do programu: W lipcu przyszła kolej na Warszawę, wcześniej podpisywano umowy np. w Katowicach, czy w Gdyni.

 

Kolejne etapy realizacji sztandarowego projektu budowlanego rządu przedstawiał w TVP Info w czwartek (13 lipca) wiceminister w resorcie infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. 

W ramach propozycji Mieszkanie Plus ważną rolę odgrywają także samorządy, ale projekt angażuje znacznie szerzej podmioty gospodarcze w kraju.

- BGK szuka właściwych gruntów i będzie budować mieszkania w ramach programu - przekonywał o zaangażowaniu instytucji finansowej wiceminister. Wedle jego relacji już niebawem w Warszawie, właśnie przy wsparciu BGK, zostanie zbudowanych "ponad tysiąc mieszkań w ramach pilotażu" współpracy w programie Mieszkanie Plus.

Więcej o inwestycji mieszkaniowej w stolicy przeczytasz tutaj.

Program ma służyć temu, by nie budować bloków w polu - dopowiadał o jednym z celów dalekosiężnych propozycji rządu wiceminister. 

Nie zabrakło też w rozmowie pytania o obecny stan rynku nieruchomości. Z zadowoleniem Żuchowski podzielił się z odbiorcami informacją, że od kilku lat widać wzrost zainteresowania Polaków budową domów jednorodzinnych. Wzrost w tym budownictwie jest dla wiceministra bardzo widoczny i pocieszający.

Mieszkanie Plus

W ramach projektu Mieszkanie Plus trwa podpisywanie umów na budowę mieszkań w różnych miastach Polski. W kwietniu np. podpisano porozumienie mające zapewnić około 170 mieszkań na wynajem w Pelplinie. Także w kwietniu podobne porozumienie zawarto w Katowicach.

W Katowicach samorząd miasta nie tylko zobowiązał się wspierać budowę lokali mieszkalnych ale także zdecydował się w podpisanym porozumieniu do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km.

W Katowicach ma powstać około 500 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 30 tys. m kw.

Kolejne takie porozumienie w lipcu podpisano w Gdyni. W mieście powstanie ponad 170 nowoczesnych mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.