PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus: Trwa poszukiwanie domu modelowego

  • pt    27 kwietnia 2017 - 13:10
Mieszkanie Plus: Trwa poszukiwanie domu modelowego
Konferencja o przyszłości Mieszkania plus (fot.bgkn.pl)

W programie Mieszkanie Plus powstaną wysokiej jakości budynki mieszkalne, przyjazne rodzinom i lokalnym społecznościom, spełniające rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne – zapewniali uczestnicy konferencji „Mieszkanie Plus. Od innowacji do inwestycji” zorganizowanej przez spółkę BGK Nieruchomości.
• Konferencja była częścią ogłoszonego przez BGKN konkursu na opracowanie projektu domu modelowego dla programu Mieszkanie Plus.

• Wyłonione w konkursie prace mają się charakteryzować m.in. niskim kosztem budowy, co pozwoli oferować czynsz dostępny także dla osób słabiej uposażonych.

• O programie Mieszkanie plus i innych ważnych sprawach dla samorządów będziemy rozmawiać od 10 do 12 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wiceminister Tomasz Żuchowski podkreślał, że architektura i urbanistyka dysponują wieloma narzędziami, które pozwalają zapewnić wysoką jakość życia przy relatywnie niskim koszcie. Zwrócił również uwagą na duże zainteresowanie programem Mieszkanie Plus pracowni architektonicznych i firm realizujących budownictwo prefabrykowane.

- W programie Mieszkanie Plus chcemy budować nowoczesne mieszkania. Dzięki efektowi skali oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych, także technologii prefabrykowanych, modułowych, możemy ograniczyć koszt budowy. Duże zainteresowanie społeczeństwa tym programem, pokładane w nim nadzieje na własne M, jak również deklaracje polskich firm wykonawczych, architektów, inżynierów, świadczą o tym, że polskie budownictwo mieszkaniowe będzie się rozwijać - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Jak zapewnił Żuchowski, ministerstwo warunki rozwoju takiego budownictwa przygotowuje w ramach poszczególnych działań przewidzianych w Narodowym Programie Mieszkaniowym.

Jak podkreślał wiceminister, wysoka jakość mieszkań ma być zapewniona przy racjonalnym koszcie budowy. Poszczególne projekty, oparte o ideę domu modelowego, będą dostosowywane do warunków lokalnych, by zapewnić ich możliwie dużą różnorodność.

Najlepsza rozwiązania wyłonione w konkursie i mają przyczynić się do planowego i harmonijnego rozwoju polskich miast.

Jak mówiono podczas konferencji gdzie spotkali się projektanci i architekci z producentami nowoczesnych technologii budowlanych - mieszkania projektowane w nowych, trwałych i energooszczędnych technologiach to warunek powodzenia programu Mieszkanie Plus.

Według MiB efektem spotkań projektantów i architektów z producentami nowoczesnych technologii budowlanych mają być domy i dzielnice o dużej wartości architektonicznej i urbanistycznej.

Architekci biorący udział w konkursie na dom modelowy podczas konferencji spotykali się z producentami oferującymi nowoczesne technologie prefabrykowane, żeby nawiązać bezpośrednie kontakty. Do konkursu zgłosiło się ponad 150 pracowni architektonicznych z całej Polski (ta liczba może się zwiększyć) oraz 46 producentów prefabrykatów.

Celem konkursu BGKN dla architektów jest wypracowanie innowacyjnych pomysłów konstrukcyjnych i nowatorskich rozwiązań technologicznych, które zapewnią wysoką jakość budynków powstających w programie Mieszkanie Plus przy stosunkowo niskim koszcie budowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.